Civilszervezet bírálja a Viacomot az MTV-anyagok miatt
2007. február 15.
Az EFF szerint a Viacom tévesen ítéli meg a zenei anyagok terjedésének módját, de ha ezt nem vesszük bele a képbe, akkor is akadnak ártatlan áldozatai a törléssorozatnak. Ezek közé tartoznak sajáttulajdonú felvételek, például egy vacsorázó társaságról, vagy egy sportolóról készült dokumentumfilm bemutatója, ezek nyilvánvalóan nem köthetők a médiakonglomerátumhoz.
Az EFF jogászai bírósági lépéseket sem tartanak kizártnak, és megkérdőjelezhetőnek tartja az eljárást a Harward internetjoggal foglalkozó vezető professzora, John Palfrey is.
Az EFF egyébként nem a YouTube-ot támadja, inkább a vállalati és személyes érdekeket állítja szembe. A törlés után ugyanis egy olyan üzenet jelenik meg a videó helyén, mely arról tájékoztatja a felhasználókat, hogy a feltöltő személy jogellenesen használta fel mások szellemi tulajdonát. Egy 25 éve alkotó független filmes szerint, akinek munkáját szintén törölték, ez jó hírének csorbítása. A kérdés tehát az, hogy a vállalati érdekek mennyivel feljebbvalók az egyéni felhasználó érdekeinél. A kérdés hátterében természetesen a pénz áll, a Viacom saját letöltőszolgáltatást kíván indítani a YouTube-hoz hasonló belinkelhető videókkal, így a reklámok után járó összeg teljes egészében hozzá folyna be.
Kapcsolódó cikkek
- YouTube-tilalom az amerikai hadseregben
- Thaiföld pereli a YouTube-ot
- GodTube, a YouTube keresztény kihívója
- A MySpace blokkolja a Photobucketet
- Felségsértés miatt blokkolják Thaiföldön a YouTube-ot
- Új funkciók és külön tesztoldal a YouTube-hoz
- YouTube-rivális szolgáltatást indít a News Corp. és az NBC
- YouTube videó-díjkiosztó
- 1 milliárd dollárra pereli a Viacom a Google-t és a YouTube-ot
- Webkettes bűnüldözés