Új szolgáltatások és bővülő tartalmak az origo-n

Az [origo] portál számos új szolgáltatással és bővülő tartalommal kezdte meg 2006. év harmadik negyedévét. A videa.hu létrehozásával, valamint az MTA Sztakival, a Harmonettel és a Blogterrel kötött stratégiai megállapodásnak köszönhetően tovább frissült az online portfolió. A folyamatos tartalmi megújulásnak és a piacbővítésnek köszönhetően a portálcsoport napi közönségforgalma 1 millió felett stabilizálódott.
A látogatói szám növekedése az értékesítés területén is érezteti kedvező hatását. A harmadik negyedévében a Magyar Online Hirdetési Indexben (MOHI) résztvevő nyolc portál reklámbevétele 50,9 százalékot meghaladó mértékben nőtt a tavalyi azonos időszakhoz képest, míg az idei első kilenc hónap összes bevétele a tavalyi első kilenc hónapénál 53,5 százalékkal volt nagyobb. Vagyis az első háromnegyedévben a MOHI-tagok majdnem annyi árbevételt értek el, mint tavaly egész évben. Ezen belül az [origo] portfolió bevételei a MOHI-t meghaladó mértékben emelkedtek.

A T-Online Magyarország előrejelzése szerint idén az online hirdetési piac várhatóan 50 százalékkal nagyobb bevételt könyvel majd el, mint tavaly. Mint ismeretes, 2005-ben e piaci szegmens növekedése 40 százalékos volt.

Új szereplő a portfolióban

Videa.hu
A T-Online Magyarország által indított – www.videa.hu cím alatt elérhető – új, saját fejlesztésű szolgáltatást ma már naponta több mint negyvenezer látogató keresi fel. Az internet-felhasználók által feltöltött videótartalomra épülő új web 2.0-ás alkalmazással hazánkban is lehetőség nyílik az internetes szórakozás külföldön egyre népszerűbb formájára: a saját fejlesztésű közösségi oldalon bárki megmutathatja kreativitását, humorát, egyéni látásmódját, és megnevettetheti, elgondolkoztathatja, vagy gyönyörködtetheti az internetezők széles közönségét, vagy szűk baráti körét, és ezen a helyen bárki népszerűvé válhat pár perc erejéig.

Stratégiai együttműködések és új tartalmi szolgáltatások                                                                                                                                         

MTA SZTAKI
Októbertől a T-Online Magyarország és az MTA SZTAKI együttműködéseként a legnépszerűbb ingyenes online szótár az [origo] szolgáltatásai között jelenik meg. A magyar web leglátogatottabb szótára szolgáltatását több területen is bővíteni kívánja. Egyrészt növelni szeretnék a nyelvek számát, amelyekből jelenleg hat található az adatbázisban (angol, német, francia, olasz, holland és lengyel), másrészt a meglévő szótárak tartalmát is fejleszteni kívánják a későbbiekben. Ezen kívül a fejlesztésbe szeretné aktívabban bevonni a szótárazó felhasználókat, és ebben játszik különösen jelentős szerepet az [origo]-val való együttműködés. A SZTAKI olyan alkalmazásokkal egészítené ki szótárait a jövőben, amelyek erősítik az oldal közösségi jellegét. Az [origo] látogatói így újabb színvonalas szolgáltatást vehetnek igénybe, miközben aktívan részt vehetnek a szótárak javításában, fejlesztésében, egyfajta webközösséget létrehozva. Mostantól a szolgáltatás szorosabban integrálódok az [origo] kereső szolgáltatásai köze, és a T-Online Hasznos szótár szolgáltatása (http://www.t-online.hu/hasznos/index.html) is a SZTAKI Szótár oldalára mutat. Az együttműködés nem érinti a szolgáltatás tulajdoni, fejlesztési és üzemeltetési feltételeit, ezekkel továbbra is az MTA SZTAKI rendelkezik.

HarmoNet
A női portálpiac folyamatos átalakulásából és dinamikus fejlődéséből a [origo] Női Lapozója is kiveszi a részét. Szintén októbertől az [origo] stratégiai együttműködésre lépett a HarmoNettel. Az oldalak a jövőben közös tartalommal is jelentkeznek. A teljes tartalmi és formai megújulást megelőzve a rovatban az elmúlt időszakban olyan témák jelentek meg, amelyek több – és nem feltétlenül csak női – netező érdeklődésére tarthat számot. Az irány vélhetően jó, hiszen rovat egyedi látogatóinak száma, az említett időszakban minden nap harmincezer fölött volt, sőt ezen a héten volt olyan nap, hogy több mint ötvenezer olvasó volt kíváncsi az [origo] női site-jára.  A HarmoNet-tel létrejött megállapodásnak köszönhetően a Horoszkóp rovat bővebb, sokszínűbb, és e témakörben bizonyosan minden kíváncsiságot kielégítő tartalmat kínál az olvasóknak, illetve stabil olvasótáborának köszönhetően, naponta több mint tízezer egyedi felhasználóval növeli a  [origo] Női Lapozó látogatottsági indexét.

Blogter.hu
A T-Online Magyarország és a Blogter.hu között kötött együttműködési szerződésnek köszönhetően  nyáron új taggal bővült az online portfolió. A Blogter Kft. a hazai piacon legfejlettebb blogmotorral rendelkező web 2.0-ás szellemi műhely, amelyet egyedülálló címkéző-technológiával kapcsoltak össze. A stratégiai együttműködés nyomán a Blogter lett az [origo] hivatalos blogszolgáltatása, és a portál csatornái között elérhetővé válik: ha valaki blogot szeretne készíteni, akkor ebben a web 2.0-ás szolgáltatásban teheti meg.

G-Portál
A tavaly decemberben indított tiniportál – a Chat.hu-val együtt – immár napi 170 ezer látogatóval büszkélkedhet. A G-Portál már több mint 600 ezer regisztrált felhasználóval rendelkezik, amelyből 400 ezer látogató ebben az évben regisztrált. Az oldal 110 ezer önálló, felhasználói portállal rendelkezik.

Szabad Net
Az [origo] portál naponta frissülő mellékletet nyitott az 1956-os események tiszteletére, és annak ötvenéves évfordulója alkalmából. Az oldal készítői elképzelték, milyen lenne, ha már 1956-ban is lett volna internet. A cikkek a korabeli sajtóból, az éppen 50 évvel ezelőtti számokból állnak össze. Mivel a sajtó abban az időben nem tájékoztatott teljes körűen, az [origo] szerkesztői magyarázatokkal látták és látják el az anyagokat. A melléklet december elejéig folyamatosan bővül.

Álomsláger
Az [origo] portál és a Sláger Rádió közös játékában az elmúlt évtizedek tíz legemlékezetesebb magyar slágerét keresték – a zeneszerető olvasók bevonásával. Az ország eddigi legnagyobb slágerkutatásán – az alomslager.origo.hu oldalon – százhúsz nap után megszületett a végeredmény. Közel százhúszezer szavazat érkezett a kezdeti ötszáz sláger valamelyikére, hogy az izgalmas versenyben négy fordulóban kialakuljon a végső sorrend, és kiderüljön, melyik dal Magyarország kedvenc slágere. Magyarország kedvenc slágere, az Álomsláger az [origo] szavazói szerint Máté Péter Elmegyek című szerzeménye lett. Az egykoron a francia slágerlista éllovasaként is befutott dallamot a Dés-Bereményi páros szerezte Nagy utazás követi. Az Álomsláger-dobogó harmadik helyére a hazai alternatív zene zászlóshajója, a Kispál és a Borz Ha az életben című slágere került.

Online hirdetési piaci növekedés

Idén várhatóan közel 50 százalékkal nő az online hirdetési piac

A T-Online Magyarország előrejelzése szerint idén az online hirdetési piac várhatóan 50 százalékkal nagyobb bevételt könyvel majd el, mint tavaly. Mint ismeretes, 2005-ben e piaci szegmens növekedése 40 százalékos volt.
A Magyar Online Hirdetési Index (MOHI) szerint az idei esztendő harmadik negyedévében 1 milliárd 84 millió forint volt a nyolc MOHI-tag együttes tiszta online hirdetésbevétele, ami az előző év azonos időszakához képest 50,9 százalékos növekedést jelent. Az idei első háromnegyedévben a MOHI-tagok 3 milliárd 379 millió forint bevételt termeltek, ez a tavalyi 2 milliárd 202 millióhoz képest 53,5 százalékos bővülést mutat.
Mint ismeretes, az online hirdetési piac hozzávetőlegesen 70 százalékát képviselő MOHI-ba tartozó online kiadók (Habostorta, HáziPatika.com, Index.hu, Napi Online, Portfolio.hu, Ringier Online, Sanoma Online, T-Online [origo] portfolió és iWiW) 2003 óta negyedévente összesítik tiszta – ügynökségi jutalékot és egyéb, nem online hirdetésből származó forgalmukat nem tartalmazó – bevételeiket, és hozzák nyilvánosságra az adatokat.
Az idei év első három hónapjában 71 százalékkal ért el több bevételt a MOHI, mint 2005 első negyedében, és az első féléves 55 százalékos növekedés is kiugrónak mondható. A 2006-os parlamenti választások kampányában a politikai pártok intenzíven használták az online médiumokat, aztán jött a németországi futball vébé, ami újabb nagyszerű alkalommal szolgált az extra hirdetési költésekre.
A MOHI idei harmadik negyedévi számai töretlen növekedést mutatnak. A harmadik negyedévben a bővülés 50,9 százalékos volt, míg az idei első kilenc hónap összes bevétele a tavalyi első kilenc hónapénál 53,5 százalékkal volt nagyobb. Idén az első háromnegyedévben a MOHI-tagok kis híján annyit értek el, mint tavaly egész évben. Egyes ágazatok – amilyen például a pénzügyi szektor, vagy az autóipar – folyamatosan növelik online költéseiket, megteremtve ezzel a piacbővülés szilárd, évekig eltartó alapjait. Nekik is lesz köszönhető, hogy a 2006-os teljes esztendőre – minden előzetes várakozást messze felülmúlva – a MOHI előreláthatólag 50 százalék körüli bővülést mutat.
 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció