IBM: tanulmányi-kutatói központ a BME-n
2006. október 31.
Az IBM Magyarország a Budapesti Műszaki Egyetemmel együttműködve ma nyitotta meg az IBM Center of Advanced Studies (CAS) budapesti egységét. A központ célja, hogy kapcsolatot teremtsen az egyetemek és az IBM belső kutatási szervezetei között.
Az IBM Center of Advanced Studies, az akadémiai oktatási, kutatási tevékenységet támogató IBM szervezet. Célja a bevont egyetemeken korszerű és versenyképes ismeretekkel rendelkező szakemberek képzése, akik az IBM kutatási tevékenységébe is bekapcsolódnak, IBM projektekben kamatoztathatják tudásukat, és forrásokat teremthetnek munkájukhoz. Világszerte 16 CAS központ működik, Európában Amsterdam, Barcelona, Böblingen, Dublin és Róma ad otthont nekik.A budapesti központban tevékenykedőknek lehetősége nyílik közreműködni az IBM kutatólaboratóriumaival, pályázhatnak IBM ösztöndíjakra, igénybe vehetik az IBM szoftvereit, tananyagait, konzultálhatnak a cég szakértőivel. A központ segítséget nyújt diplomamunkák elkészítéséhez is.
„Az IBM-nek ez a kezdeményezése arra irányul, hogy bekapcsolja az egyetemeket a tudományos kutatómunkába” – mondta Paál Péter, az IBM Magyarország vezérigazgatója. „A CAS lényege együttműködés kialakítása olyan kutatócsoportokkal, amelyek kutatási témái kapcsolódnak az IBM kutatási területeihez. Ez az atomi méretű adattárolástól kezdve a különböző szoftvertechnológiákon és adatbányászaton keresztül a szolgáltatásorientált architektúráig bármi lehet. Az IBM korábbi kutatási eredményeik alapján találja meg azokat a kutatócsoportokat, amelyekkel együtt szeretne működni, vagy ők jelentkeznek, hogy bekapcsolódnának a programba.”
A CAS – akárcsak a világ többi részén - nem egy újabb hivatalt jelent, hanem egy olyan együttműködést, amelynek az élén egy IBM-es szakember áll majd. A cég elektronikus infrastruktúrájával és egy tudományos e-piactér funkcióval felméri a kutatásokat, és intranetes/internetes funkciókat is ellát a CAS működtetése során. A programban résztvevő kutatók hozzáférhetnek az IBM releváns belső információihoz és akár a cég nemzetközi kutatásaiba is bekapcsolódhatnak. A CAS a doktoranduszok számára is projekthátteret jelenthet.
Kapcsolódó cikkek
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
- Intel-technológiát oktatnak a BME-n
- Svéd siker a 24 órás programozó-versenyen
- Roma tehetséggondozó program IBM támogatással
- A World Wide Web konzorcium tagja lett a Műegyetem
- Chipre magyar! - Kulcs az elektronikai ipar élvonalához
- Linux 48 - IBM Szoftver Programozói Bajnokság
- Nemzetközi HighTech vásár Kínában magyar részvétellel
- Együttműködés az IBM és a Nyugat-Magyarországi Egyetem között