Európai szintű szabályozást sürget Lévai Katalin az e-zenei kereskedelemre
2006. szeptember 13.
Nagy sikerrel mutatta be az Európai Parlament jogi bizottságában Lévai Katalin (MSZP) alelnök az internetes zenei kereskedelem szabályozására vonatkozó tervezetét hétfőn Brüsszelben - közölte az MTI-vel az MSZP EP-delegációja.
Az internetes kereskedelem a globális kihívások mellett már szétfeszítette a nemzeti kereteket és modern, versenyképes szabályozást igényel. Mindez a 25 EU-tagállamban közel egymillió művészt érint, és ez az üzleti szektor több mint 10 milliárd euró jövedelmet jelent évente - többszörösét az amerikai vagy a japán bevételeknek. Különösen fontos ez a szektor kis- és középvállalkozásoknak, amelyek az európai gazdaság gerincét és a munkahelyteremtés alapját jelentik - áll a közleményben.Ugyanakkor mindeddig a szakemberek számára szinte megoldhatatlan problémának látszott a versenyképesség követelményeinek összehangolása a nemzeti kultúra védelmével, az európai kulturális sokszínűség erősítésével.
Erre a régóta égető problémára ajánlott megoldási lehetőséget Lévai Katalin mintegy negyvenoldalas előterjesztése, amelyhez mintegy száznegyven oldalas szakmai tanulmány kapcsolódik.
Összegzésében Lévai Katalin elmondta, a különböző érdekek egyeztetésére törekszik és ösztönözni kívánja a szabadon választható, kreatív modellek kialakulását, remélve, hogy a születendő irányelv a lisszaboni stratégia célkitűzéseit követve nagymértékben hozzájárul az európai online zenei szolgáltatóipar fellendítéséhez, és az európai versenyképesség és munkaerőpiac fejlesztéséhez.
Az előterjesztés jelentőségét fokozza, hogy amennyiben a képviselőasszony javaslata nyomán egységes és mindenkire kötelező európai szintű szabályozás jön létre, úgy ez a folyamat tovább folytatódhat, és kiterjedhet más rokon területekre is a művészet és a kultúra világában - derül ki a tájékoztatásból.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult a T-Mobile Kapcsolat koncert honlapja
- Elindult az online jegyértékesítés a Hegyalja fesztiválra
- Felére csökkenhetnek augusztustól a roaming tarifák
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- Amazon: jogvédelem nélküli zeneletöltő szolgáltatás
- Közelebb került az uniós roamingegyezség
- Hol kezdődik az online vásárlás?
- Internetes adóadatbázist nyitott az Európai Bizottság
- Módosítanák az e-kereskedelemmel kapcsolatos törvényeket
- Nem megfelelő megoldás az EU-nak a Microsoft feldarabolása