Február 7-én Magyarországra érkezik az IDC IT Security Roadshow-ja
2006. január 10.
Az „IDC IT Security Central and Eastern Europe 2006” nevet viselő, 14
CEMA- régióbeli országot érintő konferenciasorozata 2006. február 7-én
érkezik Magyarországra. A hazánkban immár negyedik egymást követő évben
megrendezendő esemény az IDC 2006-os roadshow-jának első állomása lesz.
Az IDC szerint a CEMA (Közép-Kelet –Európa, Közel-Kelet és Afrika) régióban a cégek IT biztonsági szoftverekre fordított kiadásai átlagosan évi 17,3 %-kal nőnek majd az elkövetkezendő öt esztendőben, amely messze meghaladja a régió általános szoftverpiacának növekedését. Magyarországon a növekedés üteme a régió átlagához fog közelíteni, a biztonsági szoftverek piaca 2009-re eléri az 50 millió dollárt. Mindez az IT biztonsági piac dinamikus fejlődését vetíti előre. A számok mögött számos olyan trend húzódik meg, amelyekről az informatikai és biztonsági szakembereknek naprakész ismeretekkel kell rendelkezniük. Ezért döntött úgy az IDC, hogy 2006-ban is megszervezi immár hagyományosnak számító IT biztonsági roadshowját 14 közép-kelet-európai városban.A budapesti konferencián elemzők és iparági szakértők ismertetik, hogyan lehet a modern információtechnológiát a leghatékonyabban igénybe venni az informatikai rendszerek biztonsági szintjének növelésére. Az elsősorban informatikai vezetőknek, vállalati informatikusoknak, biztonsági szakembereknek, hálózati és szerver alkalmazás-menedzsereknek, rendszergazdáknak szóló előadások olyan témákat ölelnek fel, mint például a törvényi előírásoknak való megfelelés, a fizikai és hálózati biztonság, az alkalmazások és web-alkalmazások biztonsága, a vezeték nélküli hálózatok védelme, a legelterjedtebb hackelési módszerek, a rosszindulatú behatolások és azok megelőzése, valamint a titkosítási technikák.
A rendezvény előadói az üzleti működés, a stratégia, a technológia és az emberi viselkedés kontextusában mutatják be a biztonság kérdését, és ezzel megalapozottabb döntésekhez segítik hallgatóikat az informatikai biztonság megvalósítása terén. Az egymást jól kiegészítő vitaindító előadások és esettanulmányok naprakész ismeretekkel szolgálnak az IT-biztonság legfrissebb kérdéseiről.
A konferencián előadást tart többek között Philip Zimmermann, az IT biztonsági iparág egyik megteremtője és úttörője, a legendás Pretty Good Privacy nevű titkosítási szoftvercsomag kifejlesztője. Az 1991-ben az interneten ingyenesen megjelent szoftvercsomag mára a világ legelterjedtebb e-mail titkosító szoftverévé vált. Szintén felszólal a konferencián M. Miles Burden, az FBI International Law Inforcement Acadamy budapesti igazgatója aki a kiberbűnözés kelet-európai kihívásiról tart előadást. Sebastian Schreiber, a német SySS informatikai biztonsági tanácsadással foglalkozó cég alapítója és vezérigazgatója, elismert hackelési szakértő, etikus hackelési bemutatót tart. A rendezvény moderátora Dr. Kürti Sándor, a Kürt Rt. elnöke.
Az IDC IT Security Roadshow 2006 magyarországi állomására 2006. február 7-én kerül sor. Az esemény szponzorai között olyan cégek találhatóak, mint a Cisco Systems, a Check Point Software Technologies, az APC, a Barracuda, a TrendMicro és az Internet Security Systems, médiatámogatója a Computerworld.
További információt a konferenciasorozatról a http://www.idchungary.hu/ weboldalon talál.
Kapcsolódó cikkek
- A cégvezetők 87 százaléka rosszul méri fel az IT-kockázatokat
- Biztonságos hangalapú online fizetés
- Microsoft Update-nek álcázott trójai
- Check Point: webalapú biztonságfelügyeleti megoldás
- Minden negyedik internetező elárulja a jelszavát
- Még drágább az adatod
- A legextrémebb vírusok toplistája
- Négy újabb javítás a windowsos Safarihoz
- Az internet biztonsága és a serdülők
- Sikeresen támadták a Pentagon levelezőrendszerét