FlexFrame for Oracle: adatközpontban a grid-számítástechnika
2005. december 19.
A Fujitsu Siemens Computers Európa vezető IT-szállítója, és az Oracle
bemutatják a FlexFrame for Oracle-t, az első végponttól végpontig
terjedő infrastruktúrát az Oracle-alapú grid-számítástechnika
támogatására. A megoldás a gridben zajló összes műveletet automatizálja
és egységes képet ad a teljes szerverkörnyezetről – tehát lehetővé
teszi, hogy a rendszergazda az összes szervert egyetlen rendszerként
felügyelje. Az infrastruktúra optimális hasznosításából eredően értékes
IT-erőforrásokat takarít meg. Ezzel együtt garantálja az alkalmazások
rendelkezésre állását és megakadályozza a céges szoftverek lassulását,
illetve összeomlását.
Az előkonfigurált és tanúsított szerver-, tároló- és szoftverelemekből álló FlexFrame for Oracle különféle automatizációs, virtualizációs és telepítési technológiákat, valamint kapcsolódó szolgáltatásokat is biztosít egyazon grid-megoldáson belül. A Fujitsu Siemens Computers ASCC (Adaptive Services Control Center) megoldása és speciális virtualizációs technológiái, az Oracle® 10g adatbázis-kezelő és az Oracle Enterprise Manager Grid Control Monitoring felügyeleti szoftver áttörő jelentőségű képességekkel gazdagítják a Dinamikus Adatközpontot. Napjainkban az alkalmazások és az infrastruktúra rendelkezésre állásának kezelése, valamint az átállási és a terhelési forgatókönyvek gazdaságos megvalósítása jelenti a legnagyobb kihívást az informatikai vezetők számára. A FlexFrame for Oracle olyan szervezeteknek készült, ahol üzleti szempontból kritikus alkalmazások futnak, az erőforrások kihasználtsága jelentős időbeni ingadozást mutat, és a folyamatos rendelkezésre állás is alapkövetelmény. A forgalmi csúcsok bármikor jelentkezhetnek – szezonális jelleggel (pl. karácsonykor vagy iskolakezdéskor), promóciókhoz kapcsolódva (pl. ha a vállalat egyszeri kedvezményes ajánlattal próbálja csökkenteni raktárkészleteit), vagy rendszeres események (pl. bérszámfejtés vagy hó végi elszámolás) idején. A FlexFrame for Oracle jól boldogul az ilyen speciális helyzetekkel, és dinamikusabban, hatékonyabban és hatásosabban tudja növelni az általános szolgáltatási szintet, mint a normál szerverfarmok. A FlexFrame for Oracle valamennyi J2EE-alapú alkalmazással együttműködik, blade-szervereken és szabványos tárolórendszereken is fut. Ráadásul nyílt platform, így gazdái teljes szoftverállományukat virtualizálhatják, és bármely pillanatban a grid tetszőleges szerverén tudják futtatni az alkalmazás- és adatbázis-szolgáltatásokat.
A FlexFrame for Oracle csökkenti a költségeket, és azonnal növeli a hatékonyságot, ráadásul harmonikusan illeszkedik a meglévő környezetbe.
A grid-számítástechnika gyökeresen megváltoztatja az informatikai erőforrások kezelésének tradicionális szemléletét. Az alkalmazások hagyományosan dedikált rendszerekre telepítve elégítik ki a szolgáltatási igényeket. A grid-környezet dinamikusan osztja el az informatikai elemeket (alkalmazásokat, tárolókat, processzorokat), majd a feladat végeztével, amikor már nincs szükség rájuk, új igényekhez rendeli hozzá őket. Ez összhangot teremt a grid-számítástechnika és a szolgáltatásorientált architektúra (SOA) között. A SOA-környezetben a szervezet üzleti folyamatai IT-szolgáltatások formájában futnak, és ezek bármelyike igényelheti a grid által dinamikusan kiosztott rendszererőforrásokat. A grid-számítástechnikára jellemző a szerverek és az adatok, illetve a szerverek és az alkalmazások szétválasztása. A grid fő technológiái a virtualizáció (a valós elemekre telepített, statikus rendszerek hiánya) és az automatizálás (a grid automatikus adminisztrálása és felügyelete, amely révén a grid önmagát menedzseli).
A FlexFrame for Oracle elemei
A Fujitsu Siemens Computers előkonfigurált építőelemeket biztosít és a megfelelő integrációs funkciókkal (interfészekkel) gondoskodik a zavartalan együttműködésről.
· Az Oracle Application Server 10g és az Oracle Real Application Clusters (RAC) technológiát hasznosító Oracle Database 10g biztosítják az alkalmazás- és adatbázis-szolgáltatások alapvető szoftverkészletét. Az adminisztrációs elem, az Oracle Enterprise Manager 10g részeként működő Oracle Grid Control végzi a szolgáltatások figyelését.
· Az ASCC™ (Adaptive Services Control Center) a Fujitsu Siemens Computers megoldása a szerverműködés automatizálására. Az ASCC™ szoftver két fürtözött Intel-alapú szerveren (vezérlő-node-on) fut, és ágensprogramokat illetve szabványos SNMP trap-üzeneteket alkalmazva figyeli a farmban működő összes szervert. Ha változást észlel a farmon belül (pl. meghibásodik az egyik szerver), beágyazott döntési motorja automatikusan elindítja a szükséges korrekciós intézkedést a rendszergazdák által előre beállított szabályok alapján.(Például a RemoteDeploy szoftver segítségével áttölti az érintett szolgáltatást egy másik szerverre.)
· Az operációs rendszer és az alkalmazások szoftverképeinek betöltését végző Netboot lehetővé teszi a PRIMERGY blade-szerverek központi helyszínről történő elindítását. Valamennyi szolgáltatást, boot-képet, beállítást és adatbázis-adatot központi tárhelyen tartja karban. A szolgáltatási adatokat más tároló-infrastruktúrában (pl. NAS-környezetben) is képes tárolni. A képeket igény szerint a konkrét szerverre adaptálja (figyelembe véve pl. az IP-címet és a többi szerverfüggő adatot).
· A kimondottan a FlexFrame™ for Oracle infrastruktúrához kifejlesztett FlexFrame for Oracle Gridpack V1.0A szoftver gondosodik a fent ismertetett elemek optimális összhangjáról és együttműködéséről.
· A PRIMERGY BX620 blade-szerverek ideális platformot kínálnak ehhez a környezethez, mivel hardverarchitektúrájuk támogatja a szerverfarmok kevés manuális műveletet igénylő, egyszerű karbantartását és skálázását. A PRIMERGY blade-szerverek felügyeleti funkciói szorosan együttműködnek a RemoteDeploy és ASCC megoldásokkal.
Az ügyfeleknél jelentkező előnyök
· Optimális erőforrás-kihasználtság
o a szerverek és tárolók egységes erőforrásbázisként történő kezelése (pooling) és
o a CPU-erőforrások szabályalapú, automatikus alkalmazáshoz és adatbázis-szolgáltatáshoz rendelése
· Elődefiniált szolgáltatási szintek
o a teljesítmény- és állapotadatok folyamatos figyelése, a leállt szolgáltatások automatikus javítása és az erőforrások igény szerinti kiosztása
· Minimális teljes élettartamra vetített összköltség (TCO)
o a szerver-erőforrások konszolidálása
o az adminisztratív feladatok automatizálása, és ezen keresztül az emberi beavatkozások gyakoriságának csökkentése
o kedvező szoftverlicenc-modell biztosítása
Kapcsolódó cikkek
- Jelentősen javította eredményét az Oracle
- Oracle: Automatikus szinkronizálás és még több mobil platform támogatása
- Jön a 11g: 4 év után az első jelentős Oracle adatbázis-frissítés
- Fujitsu Siemens: környezettudatosság felsőfokon
- Új, energiatakarékos PC a Fujitsu Siemenstől
- Fujitsu Siemens tábla PC-k a Wizz Air pilótafülkéiben
- Oracle: új világrekord négymagos és nyolcmagos platformokon
- Új termékigazgató a Fujitsu Siemens Computers Kft.-nél
- Az Oracle félmilliárdért felvásárolja az Agile céget
- Sebességre termett: új LIFEBOOK S6410