Három új ECDL vizsgamodul:Képszerkesztés, Webkezdő, CAD
2005. október 18.
Az NJSZT mai sajtótájékoztatóján bejelentették, hogy a nemzetközi ECDL
Alapítvány, lépést tartva az információs társadalom növekvő igényeivel
három új, önálló vizsgamodult vezet be:
Október végétől indul a magyar kezdeményezésre létrehozott, a digitális fényképek számítógépes feldolgozásáról szóló KépszerkesztésImageMaker) modul. A modulhoz nemzetközileg akkreditált tananyag is tartozik magyar és angol nyelven (a tankönyv a Kossuth Kiadó gondozásában a napokban jelent meg).Kísérleti jelleggel már megkezdődtek a vizsgák a másik új modulból, a CAD-ből. A képzés, illetve vizsga hamarosan az ország több vizsgaközpontjában is elérhető lesz.
Várhatóan 2006-tól indul hazánkban a Webkezdő (Webstarter) modul: ezen a vizsgán a jelöltek alapszintű honlap-készítői tudásukat bizonyíthatják nemzetközileg egységes követelményrendszer szerint. (
Az informatikai írástudást érintő izgalmas bejelentéseken túl a sajtótájékoztatón került sor a www.ecdlonline.hu vizsgafelkészítő honlap bemutatására, valamint a látássérülteknek szóló, „Én és az ECDL, avagy hogyan változtatta meg életemet az ECDL” országos pályázat ünnepélyes eredményhirdetésére is. A sajtótájékoztatón Magyar Bálint oktatási miniszter, valamint Jambrik Mihály, az IHM közigazgatási államtitkára is részt vettek.
Magyar Bálint a nemzetközi ECDL Alapítvány Zürichben adományozott „Informatikai Írástudás-díját” itt vehette át: illetve az állami vezetők közül elsőként szerzett ECDL-bizonyítványt az IHM közigazgatási államtitkára, Jambrik Mihály. A bizonyítványt ünnepélyes keretek között Dr. Bakonyi Péter, az NJSZT elnöke és Alföldi István, az NJSZT ügyvezető igazgatója adták át.
Alföldi István kérdésünkre arról tájékoztatott, hogy a három új, nem kötelező ECDL modul egyelőre csak külön, egyenként lesz felvehető, illetve a tanfolyamokon hozzáférhető.
Kapcsolódó cikkek
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- Egészséget, életminőséget segítő ambiens rendszerek
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- SharePoint portál az ELTE-n