Szolgáltató önkormányzatot fejleszt a HUMANsoft Kft. Csepelen
2005. október 11.
A HUMANsoft Kft. nyerte el Budapest-Csepel Önkormányzatának kis- és
középvállalkozói célcsoportra fókuszált, közel 142 millió forintos
információs infrastruktúrafejlesztési projektjét. Az egyedülálló
együttműködés pénzügyi hátteréhez az önkormányzat a Nemzeti Fejlesztési
Terv (NFT) GVOP programjának a 2004. év elején kiírt, az önkormányzati
adatvagyon másodlagos hasznosítása (GVOP 4.3.2.) elnevezésű pályázatán
jutott hozzá.
A projekt legfontosabb célja, hogy az önkormányzat információinak feldolgozásával, és elérhetővé tételével javítsa a területén működő kis- és középvállalkozások (KKV-k) versenyképességét. A HUMANsoft Kft. és az önkormányzat között - a GVOP 4.3.2. projektek nyertesei közül elsőként - október 4-én aláírt kivitelezői szerződés szerint, a projekt részletes szakmai tartalma egy három hónapos adatvagyon-felmérési és rendszertervezési fázist követően, 2005. december végére válik véglegessé. A projekt tervezett befejezése: 2006. szeptember 15. A közbeszerzést és a szakmai minőségbiztosítást is magába foglaló projekt bruttó értéke 150 millió forint, amelyet a GVOP Irányító Hatósága 131,25 millió, a BM EU Önerő Alap 11,25 millió forinttal támogat, így az önkormányzat effektív önrésze 7,5 millió forint.A projekt az e-önkormányzati koncepció és az e-szolgáltató önkormányzat kialakítása felé történő első lépésnek fogható fel. A megvalósítás első szakaszában az adatvagyon minden elemére kiterjedő felmérés és adatvagyon térkép készül el. Az önkormányzat szakértőit bevonva meghatározásra kerülnek azok az adatvagyon elemek melyek az önkormányzati adatvagyon másodlagos hasznosításában részt vehetnek és kijelölésre kerülnek azok az adatvagyon elemek, melyeknek jelen projekt keretében publikálásra kerülnek.
Az adatvagyon másodlagos hasznosítása során a Plumtree Co. portál technológiáját fogják alkalmazni. A felhasznált portál technológia korszerű technikai hátteret biztosít az adatvagyon elemek hatékony összegyűjtésére, menedzsmentjére és ellenőrzött, WEB felületen történő publikálására. A megoldás további előnye, hogy egy olyan integrált informatikai megoldás kerül telepítésre, mely segíti az önkormányzat, a polgármesteri hivatal, valamint a köztestületek munkájának hatékonyabbá tételét, a testületi tagok munkájához szükséges információkat és alkalmazásokat könnyen elérhetővé teszi, felületet biztosít a csoportmunka szolgáltatásainak elérésére.
A portál alapú megoldás előnye, hogy az önkormányzati ügyek intézésénél, az interakciókat távolról, elektronikus formában is elérhetővé teszi a KKV-k és civil szervezetek számára. Ennek egyik meghatározó feltétele, hogy az önkormányzati folyamatok, ügymenetek minél nagyobb mértékben elektronizáltak legyenek. A portál rendszer olyan komplex integrált megoldást nyújt, amely a későbbiekben megkönnyíti az egyablakos ügyintézés megvalósítását. A projekt keretében leszállításra és az önkormányzat jelenlegi informatikai rendszerébe integrálásra kerül a portál rendszer működéséhez szükséges hardver és alapszoftver, valamint a védett hozzáférést biztosító tűzfal megoldás.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az Adobe LiveCycle Enterprise Suite család
- Megalakult az Első Magyar e-Közigazgatási Klaszter
- Európában is hír a budaörsi wap-szolgáltatás
- Internetes adóadatbázist nyitott az Európai Bizottság
- Magyar e-government jövőkép Brüsszelben
- Szélessávú internetes hálózat a bicskei kistérségben
- A Siemens valósította meg az e-közigazgatási rendszert Szegeden
- Új térinformatikai rendszer a Földhivatalnál
- Elektronikus ügyintézés képzés a BMK-ban
- Hiteles elektronikus cégeljárás a NetLock-kal