IVSZ: az információtechnológia fejlettsége meghatározza az ország versenyképességét
2005. szeptember 12.
Az információtechnológia fejlettsége meghatározza az ország versenyképességét; fontos, hogy ezt minél többen felismerjék -hangsúlyozta Kovács Zoltán, az Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) elnöke a szervezet 12. menedzsertalálkozóján szombaton, Siófokon.
"A kormányzati szereplők nem értik az IVSZ üzeneteit" - mondta az IVSZ elnöke, hozzátéve, hogy "még mindig a lehetőségekrőlbeszélünk, eredményeket nem nagyon tudunk felmutatni".
Kovács Zoltán szerint hiányzik az ágazattal kapcsolatos kormányzati elképzelés, s hiányoznak azok a konkrét intézkedések is,
amelyek az informatikai vállalkozások fejlődését szolgálnák. Rámutatott: az ágazat GDP-ből való részesedése stagnál, évi hét százalék.
Az ágazat fejlődéséhez a piac növelésére, versenyre, mégpedig tisztességes versenyre, az iparág fejlesztésére van szükség - hangsúlyozta az IVSZ elnöke, aki egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy a szakmai szervezetnek is fejlődnie kell, a többi között abban, hogy hatékonyabb kommunikációval adjon hangot véleményének.
A találkozóra meghívott, ám jelenleg Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel Kínában tartózkodó Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter, valamint Kóka János gazdasági miniszter videoüzenetben fejtette ki álláspontját az infokommunikáció, illetve az e szakterülettel foglalkozó vállalkozások fontosságáról.
Kovács Kálmán azt hangsúlyozta, Magyarország számára is óriási kihívás jelent, hogy a világ a 21. században új korszakba, az
információs korba lépett.
"A kihívásnak úgy tudunk megfelelni, ha erőforrásainkkal jól gazdálkodva, az informatikára alapozva modernizáljuk a magyar
gazdaságot, a közigazgatást és kultúrát" - hangoztatta a miniszter.
Az informatikai tárca vezetője szerint az elkövetkező tíz évben Magyarország fejlődésére meghatározó lehet az infokommunikációs ágazat.
Kóka János ugyancsak a versenyképességet emelte ki, mint az ország fejlődésének zálogát, s ebben az informatika, az informatikai vállalkozások meghatározó szerepét. Felhívta a figyelmet továbbá az állam és az iparág közötti együttműködés fontosságára.
Ez utóbbiról szólva egyebek közt azt mondta, hogy az informatikai fejlesztések révén hatékonyabban és takarékosabban
lehet működtetni például a minisztériumokat is. Megjegyezte: saját tárcájánál már élt is ezzel a lehetőséggel.
Az ágazat jelentőségét hangsúlyozva a gazdasági miniszter rámutatott: a kormány a második Nemzeti Fejlesztési Tervben (NFT)
kiemelten kezeli információ-technológiát. Mint mondta, nagyon fontosnak tartja, hogy önálló operatív programok készüljenek az ágazat fejlesztésére.
Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter az informatikával összefüggő fejlesztési lehetőségekről szólva azt mondta: Magyarország számára kedvező, hogy a 2007-2013-as uniós költségvetés kialakításának vitájában az Európai Unió elnöksége prioritásként kezeli az infokommunikációt és a kutatás-fejlesztést.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális örökség, információ-felügyelet és-tárolás, tartalomkezelés
- Fizetni vagy nem fizetni – ez itt az info-kérdés
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Grepton Folyamatok e-Z-ig Szakmai Konferencia
- Forum Nokia technológiai napok Magyarországon
- Ismét magyar tag a legnagyobb európai infokommunikációs szövetség elnökségében
- Systems' Day konferencia - először
- IDC: Adattár-virtualizációs és adatközpont konferencia 2007
- Marketing 2.0: üzenetek helyett dialógus