A Canon felvásárolja a NEC két leányvállalatának részvényeit
2005. szeptember 5.
A Canon és a NEC augusztus végén bejelentették, hogy a két cég közös
megállapodása alapján a Canon ajánlatot nyújt be a NEC egyik
leányvállalata, a NEC Machinery Corporation részvényeinek
megvásárlására, a NEC tulajdonában lévő ANELVA Corporation
részvényeinek 100 %-át pedig tőzsdei úton vásárolja fel. A tranzakció
célja, hogy mind a Canon, mind a NEC fejlessze gyártási kapacitásait. A
részvény-felvásárlással a NEC Machinery és az ANELVA a Canon állandó
leányvállalataivá válnak.
A NEC Machinery és az ANELVA az anyavállalatnál történt változások ellenére a jövőben is kiveszik részüket a NEC gyártási folyamataiból, folytatva a NEC Csoport számára előállított félvezető-gyártási eszközök fejlesztését, előállítását és karbantartását.A következő tíz évre előretekintve a Canon szükségesnek tartja új költségcsökkentő megoldások felismerését az újgenerációs üzletek esetében, hogy továbbfejleszthessék a cég Kiváló Globális Vállalati Tervét (Excellent Global Corporation Plan) és megfelelő növekedést érhessenek el. A NEC Machinery és az ANELVA által kifejlesztett technológiákat a Canon különösen alkalmasnak találja erre a célra, ezért döntöttek úgy, hogy felvásárolják a két cég részvényeit.
A NEC Machinery kifinomult technológiával rendelkezik az automatizálási berendezések tervezése és kivitelezése terén. A Canon szakértői úgy látják, hogy erre a technológiára különösen nagy szükség van a gyártás-technológia továbbfejlesztéséhez, például az összeszerelés automatizálásának megújításához. A Canon szerint az ANELVA különlegesen nagy vákuumban működő vékonyfilm-gyártó eljárása jelentősen hozzájárul majd a gyártó-berendezések házon belüli előállításához, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy a piaci verseny különböző területein jól megkülönböztethetővé váljanak a Canon olyan új termékei, mint például a SED (Surface-conduction Electron-emitter Display) üzletágában megjelenő eszközök.
Mind a NEC Machinery, mind az ANELVA érdekeltek a félvezető-gyártási eszközök üzletágában, de egyelőre mindkét cég megtartja jelenlegi szervezeti felépítését annak érdekében, hogy tovább erősíthessék vállalkozásaikat a cégek összeolvadása során is.
Ezidáig a NEC Csoport PC-kel és PC szerverekkel, félvezetőkkel és elektronikus alkatrészekkel látta el a Canon Csoportot, valamint hozzájárult a Canon Csoport belső információs rendszereinek kialakításához – a Canon Csoport pedig félvezetőgyártási eszközöket, másolókat és más termékeket szolgáltatott a NEC Csoportnak. Ezáltal a két vállalat eddig is hatékony együttműködést folytatott, és eredményesen használta egymás erősségeit.
A Canon felvásárlási ajánlatával és részvényvásárlásával a NEC előrevetíti a NEC Machinery és az ANELVA további gyarapodását és fejlődését. Ezért döntöttek úgy a NEC vezetői, hogy engedélyezik a cég tulajdonában lévő NEC Machinery részvények piacra vezetését, valamint az ANELVA-ban lévő összes részvényének eladását.
A jövőben a Canon és a NEC hatékony együttműködésének eredményeként kamatoztathatja a két vállalat szaktudását.
Az augusztus végi bizottsági ülésen a NEC Machinery elfogadta a Canon ajánlatát.
Kapcsolódó cikkek
- Canon: 50 éve Európában
- A Canon megvásárolja saját részvényeinek egy részét
- Japánban veri a Nikon a Canont
- Vállalatkonszolidáció a NEC-nél
- Jó negyedéves eredményekről számolt be a NEC és a Matsushita
- Közös WCDMA mobiltelefonos céget alapít a Matsushita az NEC és a Texas Instruments
- Nőtt a Canon profitja, javította idei előrejelzését
- Canon: Szigorú intézkedések a jogsértő import ellen
- Közönségdíjas a Canon
- Termelési kapacitás növeléssel megy a keresletnövekedés elé a Canon és a Sharp