CEBC: VII. Telecom Konferencia Budapesten

Szeptember 9-én hetedik alkalommal rendezett távközlési konferenciát a Central European Business Centre (CEBC), ezúttal mintegy 80 résztvevővel, a budapesti Hotel Inter-Continentalban.
Sülle Gabriella (T-Mobile) moderátori közreműködése mellett a konferencia a következő kérdésekre kereste a választ:

A piac liberalizációja tíz hónappal az elektronikus hírközlési törvény hatályba lépése után; mely piacokon szükséges a közvetlen beavatkozás a verseny elősegítése érdekében; milyen indoklással történik a jelentős piaci erejű szolgáltatókra a többlet kötelezettségek kiszabása; hol tart a harmadik generációs mobilszolgáltatási pályázat lebonyolítása; mikorra és milyen szélessávú mobilszolgáltatási lefedettség várható a pályázat alapján; lesz-e új piaci belépő ezen a piacon; hogyan alakult a mobil- és a helyhez kötött szolgáltatók versenye az előfizetőkért; hogyan határozható meg az a fogyasztói többlet, amelyet a mobilitás nyújt a használóknak; milyen irányba fejlődnek a szélessávú szolgáltatások hazai piacai; miért olyan fontos a szélessávú szolgáltatásoknál az innováció; szinte mindenki használ valamilyen elektronikus hírközlési hálózatot - mennyire biztonságosak ezek; miért szükséges a hálózatbiztonságot szabványos megoldásokkal is megerősíteni; milyen adatokat kezelnek a szolgáltatók a különféle szolgáltatások nyújtásakor; miért szabályozott a szolgáltatói adatkezelés; milyen legyen a biztonságosabb internet?

A 6 előadást és két panelbeszélgetést tartalmazó konferencián a Matáv (23 fő) és az NHH (20 fő) képviseltette magát a legtöbb résztvevővel. A panelviták közül az első a szabályozó hatóság és a szolgáltatók szakértőinek részvételével, „Piaci liberalizáció és verseny a fogyasztókért” címmel folyt. A délutáni második panelvita témája „Ahogyan a fogyasztók látják a versenyt” volt, ezen a panelbeszélgetésen a fogyasztói jogok biztosa, a versenyhatóság képviselője, a tanúsító és a szolgáltatók szakértői vettek részt.

Az előadásokon halott új szakmai információk közül emelünk ki néhányat: nyolc olyan európai ország van, ahol 2004.január 1-jéig implementálták az EU hírközlési direktíváit; az IHM 2004. Második félévi jogalkotási programja hat végrehajtási rendeletet érint (témák elektronikus hírközlési szolgáltatások minősége, zártcélú hálózatok, frekvenciasávok felosztása, polgári célú frekvenciadíjak, 3G mobil rendszer bevezetése, frekvenciasávok megállapítása stb.). Augusztus végéig a vezetékes piacon 35 ezren, a mobilpiacon pedig közel 21 ezren éltek a számhordozhatóság adta lehetőségekkel; 2004-06 között az IHM-ben a szélessáv támogatására kis- és közepes vállalatok számára 6,28 milliárd forint, az önkormányzatok támogatására 4,19 milliárd forint keretösszeg áll összesen rendelkezésre; 2004. Végére az előrejelzések szerint több, mint 5 millió UMTS előfizető lesz Nyugat-Európában, 2009-re pedig már 70%-os penetrációt prognosztizálnak, ami 240 millió 3G-előfizetőt jelent.
 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció