Internetszobát avatott Dorogon Magyar Bálint
2004. június 2.
"Első lépésként a középiskolákban kezdődött el, s a későbbiekben remélhetőleg az általános iskolákban is lehetőség nyílik az úgynevezett digitális zsúrkocsik alkalmazására, ami azt jelenti, hogy a közismereti tárgyakhoz tartozó tananyaghoz digitális módszerrel is hozzá lehet jutni" - fejtegette. Magyar Bálint hozzátette: az informatikai fejlesztések nem csak a tudásszerzést könnyítik, gyorsítják meg a tanulók számára, hanem szolgálják az esélyegyenlőség megteremtését is.
Egy közelmúltban végzett minisztériumi összesítés szerint jelenleg a közoktatásban 140 ezer számítógép van, amelyből 70 ezer elérhető a diákok számára, de csak 30-40 ezer azon gépeknek a száma, amelyeken futtatni lehet a Sulinet digitális tudásbázisának anyagait.
A dorogi Petőfi iskolában állami és önkormányzati forrásokból, illetve szponzorok segítségével az elmúlt hat évben mintegy 30 millió forint értékű fejlesztést valósítottak meg. Ennek részeként építettek új könyvtárat, alakítottak egy síoktató-pályát és most az internetszobát.
Kapcsolódó cikkek
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Nyári szemeszterrel folytatódik az ingyenes Internet Oktatási Program
- Új piac a fejlődő világnak szánt laptopnak: az USA
- Három-négy éven belül minden oktatási intézményben lesz internetkapcsolat
- Microsoft: Korlátlan lehetőségek Magyarországon is
- Pedagógusképzést indított a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete
- Google- Ruanda - Kenya
- A román IT-iparág rohamos fejlődése a kalózprogramoknak köszönhető
- 700 idős tanulót vár a UPC