A NETÉRT 7 pontja az új EHT kapcsán
2003. november 17.
A magyarországi internetezők és a NETÉRT Egyesület hét pontban fogalmazták meg elvárásaikat az új EHT-val szemben:
„Az Ön által megszavazandó új Elektronikus Hírközlési Törvény (EHT) hosszú időre meghatározza a magyarországi információs társadalom alakulását. Hazánk jelenleg nemcsak az EU átlagához képest, de a csatlakozó országok közt is elmaradottnak számít a magas távközlési árak, a nem létező piaci verseny és az alacsony internet penetráció miatt.A NETÉRT Egyesület kiemelt figyelemmel és aggodalommal követi az új Elektronikus Hírközlési Törvénnyel kapcsolatos információkat és sajtóhíreket.
A magyarországi internetezők és a NETÉRT Egyesület hét pontban fogalmazták meg elvárásaikat az új EHT-val szemben:
1) Az Európai Unió összes követelményének, ajánlásának és szokásának megfelelő törvény megalkotása, eurokonform verseny megalapozása az internetpiacon. (Pl. a törvény utaljon az EU ajánlására a 25 eurós modemes, korlátlan idejű hozzáférésről.)
2) Az internet távközlési tarifák tekintetében: telefonvonalon elérhető árú internet elérés biztosítása az ország teljes területén, a szolgáltatók számára kötelező átalánydíjas és költségek alapján számított távközlési díjat. (Pl. a fejlett országok kötelező összekapcsolási referencia gyakorlatának vagy a FRIACO-modell alkalmazásával.)
3) Az ingyenes internetszolgáltatók fennmaradásának biztosítása. (Pl. a díjmegosztás által).
4) Az internet penetráció bővülését segítő versenykörnyezet támogatása. (Pl. alternatív szolgáltató választás lehetősége.)
5) A törvény érezhető hatásainak jelentkezéséig biztosítsa a fogyasztók központi támogatását. (Pl. meglévő 15-40 és 100 órás modemes államilag támogatott csomagok által).
6) Hatékony előfizetői érdekvédelmet a Nemzeti Hírközlési Hatóság által.
7) Az alternatív távközlési- és internet technológiák támogatása, a szektorsemleges állami támogatás lehetőségének megteremtését. (Pl. a független távközlési szolgáltatók, a kábeles elérés és a WIFI (drótnélküli) technológiák támogatását.)
A NETÉRT felkéri a Magyar Országgyűlés képviselőit és a politikai pártokat, hogy csak olyan törvényt legitimáljanak, amely maradéktalanul megfelel a fenti szempontoknak.”
NETÉRT Egyesület
Kapcsolódó cikkek
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- MTE- kerekasztal az audiovizuális média-szolgáltatási irányelvről
- NHH - újabb lépések a hátrányos hűségszerződések ellen
- Digitális rádiózás és a televíziózás 2012-től
- Jövő tavasszal indulhat a digitális átállás
- Alternatívok lobbiznak a hatékonyabb szabályozásért
- Versenyszabályozást vezet be az NHH a műsorterjesztési piacon
- NHH - nagyobb verseny, csökkenő árak, nemzetközi elismerések
- Üzlet és médiapolitika
- Telefonadó - mennyit kell fizetnünk és mit tehetünk, hogy elkerüljük?