A nagy kiadók szabotázsprogramok készítését támogatják?

[smallimage 1 left]
Belső adatok szerint több nagy hanglemezkiadó is a háttérből támogatja olyan szoftverek kifejlesztését, melyek kárt tesznek a jogvédett anyagokat letöltők számítógépeiben.
A The New York Times vállalati emberekre hivatkozik név nélkül, amikor kijelenti, hogy több nagy kiadó csendben megfinanszírozza egyes kis szoftverfejlesztő cégek termékeit, melyek szándékos károkozás céljából készültek. Az újság szerint egyelőre semmi nem igazolja azt, hogy ha elkészülnek ezek a szabotázsprogramok, akkor végül valóban használni is fogják őket. Lehetséges, hogy puszta létezésükkel vesznek részt a fájlmegosztás elleni pszichológiai harcban, de az sem teljesen kizárható, hogy végül valamilyen formában felkerülnek a világhálóra.

A névtelen nyilatkozatok szerint az összes igazán nagy kiadó, a Vivendi-féle Universal Music Group, az AOL Time Warner Warner Music Groupja, a Sony Music Entertainment, a Bertelsmann BMG-je és az EMI Group is mind-mind beszálltak valamilyen kalózellenes szoftver fejlesztésének finanszírozásába. Ezek a szoftverek kifejezetten károkozásra készülnek, ha jogvédett anyag letöltését érzékelik, akkor átnevezik a gépen található állományokat, ezzel akadályozva a felhasználást, egyes programok pedig bontják az internetkapcsolatot. A legenyhébb változat is aktívan befolyásolja az internethasználatot, a letöltést megszakítva olyan webhelyre irányítja a felhasználót, ahol legálisan megvásárolhatja a zeneszámokat.
 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció