A Grid bemutatók távolról is elérhetők lesznek
Megnyílt az első innovációs központ
2002. április 24.
A Montpellier-ben megnyitott Grid Competence Centre-rel az IBM ismét bizonyította, hogy elhivatott a forradalmian új technológiák iránt és támogatja a nyílt forráskodú közösséget. Kollégáimmal az IBM Magyaroszági Kft.-nél azon dolgozunk, hogy a magyar felhasználók számára is elérhetővé tegyük a Grid computingot. Ügyfeleinkkel folytatott beszélgetésienk során, úgy érezzük, nálunk is van igény ilyen rendszer felépítésére tette hozzá Veres Zsolt, az IBM Magyarországi Kft. rendszerértékesítési igazgatója.
A nyílt szabványokon alapuló Grid innovációs központ Linux fürtökből áll össze, amelyeket IBM eServer xSeries és eServer pSeries számítógépek alkotnak, az eServer p690, valamint az IBM "Shark" tárolórendszere, illetve az IBM DB2, Websphere és Tivoli szoftverei. Ezenkívül a felhasználók megtalálhatják a terület vezető szoftvercégeinek (például az Avaki és a Platform Computing) legújabb Grid szoftvereit, illetve a Globus és a Unicore legújabb nyílt forráskódú Grid technológiáit. A látogatók a grid alkalmazások prototípusának elkészítésén kívül a technológiához kapcsolódó bemutatókon, műhelymegbeszéléseken és műszaki tájékozatókon is részt vehetnek, sőt közvetlenül az IBM szakértő csapatához is fordulhatnak, akik tanácsot tudnak nyújtani az ügyfelek konkrét projektjeihez. A Grid bemutatók távolról, az IBM intranetjén keresztül is elérhetők lesznek.
A Grid innovációs központ csatlakozni fog az IBM "BlueGrid" rendszeréhez is. Ez egy földrajzilag elosztott szuperszámítógép, amely összeköti az IBM amerikai, izraeli, svájci, japán és angliai kutatási és fejlesztési laboratóriumait, így kiaknázhatóvá válnak a Grid szolgáltatások és megoldások globális kipróbálásával és prototipizálásával járó előnyök is.
Az IBM véleménye szerint a következő három fő előnnyel számolhatnak az ügyfelek a GRID technológiák alkalmazásából következően:
- Az erőforrások jobb kihasználásának köszönhetően csökkennek a számítástechnikai költségek.
- A nagy területen szétszórt szervezeteken belül javul az együttműködés (a vállalaton belül és kívül egyaránt), virtuális szervezetek létrehozására nyílik lehetőség.
- Napjainkban kezelhetetlennek minősülő léptékű problémákat is meg tudnak oldani.
Kapcsolódó cikkek
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
- Jó lesz-e útdíjat szedni a budapesti belvárosban?
- Forgalomszervezés Stockholmban IBM megoldással
- IBM TotalStorage tárolórendszeren a Démász ügyféladatbázisa
- Tovább bővíti szolgáltatási szektorát az IBM Magyarország
- IBM: A schweinfurti gyártás Magyarországra kerül
- IBM élettudományi konferencia Budapesten - másodszor
- Átadták a Linux 48 IBM szoftverprogramozási bajnokság díjait
- Elstartolt a Linux 48 - IBM Szoftver Programozói Bajnokság 2005