A Telekom megpróbálja csökkenteni a digitális különbségeket

A Telekom izgalmas kísérlettel hívja fel a figyelmet a digitális tudásbeli különbségekre és ezek fejlesztési lehetőségeire, mert úgy vélik, hogy a digitális előrelépés az élet minden területén előnyöket hozhat. Emellett, az Országtuning jegyében a Telekom 30 napig ingyenesen elérhetővé tette az otthoni szolgáltatásait, így március 31-ig bárki kockázatmentesen kipróbálhatja azokat.

 

A Magyar Telekom új kampánya egy látványos érzékenyítő gyakorlattal mutatja be a digitalizáció társadalmi hatásait. A videón rögzített kísérlet során a digitális készségek különbségei és azok mindennapi életre gyakorolt hatása került bemutatásra. Ehhez a társadalomtudományokban ismert „privilege walk” (kiváltság-séta) módszert alkalmazták. Kezdetben egy vonalban álló emberek különböző digitális jártasságokkal kapcsolatos kérdéseket kaptak, például: „Fizetsz-e rendszeresen csekket mobilon?”, „Sikerült-e már munkát találnod egy online megtanult új készségednek köszönhetően?”, vagy „Írattál-e már meg magad helyett e-mailt vagy üzenetet mesterséges intelligenciával?”. Azok, akiknek az adott tevékenység már része a mindennapjaiknak, előreléphettek. Így látványosan szétszakadozott a mezőny, hiszen egyesek minden kérdést követően léphettek, míg mások csak egy-két lépést tettek. Az eredmény erejét az adja, hogy a résztvevők valós reakcióikat és érzelmeiket mutatták.

 

A kísérletről készült videó:

 

 

A film hű tükre annak, ami a társadalomban a digitális transzformáció hatására történik. Az új tudás egy egész közösséget is előrevihet, ugyanakkor különbségeket is eredményezhet. Az eltérések oka lehet például a tanuláshoz és az eszközökhöz való hozzáférés, mely jelentős feladatot jelent a telekommunikációs szolgáltatók számára. Bár a Telekom megbízásából készült ötezer fős, online kérdőíves vizsgálat alapján a többség digitálisan fejlettebbnek tartja magát, mint a környezetét, egy korábbi KSH-adatfelvétel szerint azonban tízből négy honfitársunk még az alapvető digitális ismeretekkel sem rendelkezik. Mindkét kutatás azt mutatja, hogy a digitális jártasságban az életkor a legfőbb választóvonal. Magyarország nemzetközi összehasonlításban a hozzáférés tekintetében jobban, míg a tudás terén kissé gyengébben teljesít, ami arra utal, hogy jelentős potenciál van még a képességek bővítésében.

 

„Digitális szolgáltatóként tisztán látjuk a szerepünket és a felelősségünket abban, hogy a digitalizáció mindenki számára kézzelfogható fejlődési esélyt kínáljon. A lehetőségek és a szükségletek eltérőek, de mindenkiben ott a fejlődés lehetősége. A Telekom célja, hogy hozzájáruljon a digitális különbségek csökkentéséhez. Ezért nyújtunk szakértői segítséget saját platformjainkon (Hello Szülő, Hello Biznisz), és ezért biztosítjuk a legfejlettebb hálózatot és eszközöket is. Legyen szó tanulásról, karriercélokról vagy egészségről, nálunk mindenki megtalálhatja azt, amivel saját életében előreléphet. Az egyén fejlődése pedig a közösségre is pozitív hatást gyakorol. Így egyszerre teremtünk személyes és társadalmi értéket, hiszen a tuning mindkét szinten működik” – hangsúlyozta Pereszlényi Zoltán, a Magyar Telekom kereskedelmi vezérigazgató-helyettese.

 

A vállalat célja, hogy minél több ember használja a digitalizáció előnyeit, és megtalálja a legjobb megoldásokat saját élethelyzetére. Március 31-ig bárki kockázatmentesen és ingyenesen próbálhatja ki a Telekom otthoni szolgáltatásait, legyen szó TV-ről vagy internet szolgáltatásról, a csúcskategóriás digitális élményért.

 

English Summary

The Telekom's new campaign highlights the digital skills gap and the potential for development, emphasizing that advancing digitally can also lead to personal and community growth. As part of their initiative, Telekom offers 30 days of free home services until March 31. The campaign features a "privilege walk" experiment to showcase the impact of digital skills on everyday life. Participants answered questions about their digital habits, revealing significant disparities. The campaign underscores Telekom's commitment to reducing digital inequalities and providing tools for personal and societal advancement.

 

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció