Az év keresésekben: Google keresési trendek 2024
2024. december 12.
A Google minden év végén közzéteszi a "Year in Search" listáit, amelyek megmutatják, mik voltak a legfelkapottabb keresések az országban. A 2024-es rangsor ismét izgalmas betekintést nyújt a magyarok érdeklődési körébe, és rávilágít arra, hogy mik voltak az év legfontosabb és legnépszerűbb témái!
● Kik voltak a legfelkapottabb hazai és nemzetközi sportolók idén a magyarok körében?
● Mely TV műsorok fogták meg leginkább a magyar közönség figyelmét ebben az évben?
● Mely könyvek hódították meg a magyar olvasók szívét az idei esztendőben?
● Milyen rejtélyek foglalkoztatták a magyarokat 2024-ben?
A Google Kereső több mint két évtizede segíti a felhasználókat abban, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjenek az információkhoz. A keresések az idei évben is tükrözik a társadalmi, kulturális és sportélet aktuális trendjeit, valamint a változó érdeklődési köröket. A Google "Year in Search" oldalán a magyar és globális toplisták mellett a világ számos országának keresési adatain keresztül betekintést nyerhetünk 2024 legnépszerűbb témáiba és a legfontosabb változásokba.
2024 legfelkapottabb keresései Magyarországon
Idén is változatos és érdekes témák kerültek fel a Google Kereső magyarországi toplistáira. A filmek között a nemzetközi kasszasikerek és hazai alkotások egyaránt érdekelték a magyar közönséget, hisz a Deadpool&Rozsomák és a Most vagy soha mellett a Semmelweis is figyelemre méltó helyezést ért el. Érdekesség, hogy tavalyi kedvenc, az Oppenheimer idén sem maradt el, és továbbra is a legkeresettebb filmek között szerepelt. A sorozatok között Az aranyifjú továbbra is nagy népszerűségnek örvendett, de a Fallout és a Maxton Hall – A világ, ami elválaszt is erős versenytársak voltak. A TV-műsorok listáját a Házasság első látásra, az Ázsia Expressz és a Sztárbox vezették, míg a zenei kategóriában az olyan fellépők, mint a Coldplay, Ricky Martin és Ed Sheeran, a hazai koncertek iránti érdeklődést tükrözik. 2024-ben több ismert személyiség távozott, akiknek életműve jelentős hatást gyakorolt a közönségre. A legtöbben Tompos Kátya, Hadas Kriszta és Alain Delon nevére kerestek rá, akik mind különleges helyet foglaltak el a magyar és nemzetközi közéletben. A sportesemények közül a Labdarúgó EB és az Olimpia vonzották a legnagyobb figyelmet, míg sportolók közül Varga Barnabás és Szalai Ádám neve szerepelt a legtöbbször a kereső mezőjében. Az olvasmányok terén Frank Herbert Dűne című műve és Erin Doom Fabbricante de lacrime (A könnymester legendája) szerepelt a legnépszerűbb könyvek között. A 2024-es évben a Google Kereső legnagyobb rejtélyei között szerepeltek olyan kérdések, mint: Miért dagasztanak a macskák?, Miért dörög az ég? és Miért csuklik az ember? A magyarok kíváncsisága idén sem ismert határokat, és a természet rejtelmei, valamint a mindennapi élet furcsaságai is elgondolkodtatták őket.
Egy biztos, a Google Kereső tükröt tart a világ elé, hisz a keresési trendek nem csupán a szórakozási szokásokat mutatják, hanem rávilágítanak azokra a témákra is, amelyek leginkább foglalkoztatták a magyar közönséget. A teljes magyar és globális listák a Year in Search oldalán érhetők el.
Hogyan készül a lista?
A "Year in Search" listái a Google Trends anonim, statisztikailag összesített adatai alapján készültek, melyekből a duplikációkat, spam-eket kiszűrtük. A 2024-es keresések az év trendjeit követve készültek több kategóriában, figyelembe véve a „trending” kereséseket, amelyek 2023-hoz képest jelentős növekedést mutattak. A „trending” keresések eltérnek a legkeresettebb kifejezésektől, ezek az abszolút keresési volumeneket tükrözik, és nem változnak olyan gyakran. A trendek elemzésével reális képet kapunk a valós érdeklődési területekről.
Kapcsolódó cikkek
- Sztárok és mindennapi furcsaságok: ez érdekelte leginkább a magyarokat
- Elindult a Google 2024. novemberi Core, alap-algoritmus frissítése
- Elindult a Google 2024. novemberi Core, alap-algoritmus frissítése
- A Samsung és a Google Bekarikázás funkciója zökkenőmentes keresést biztosít
- A Samsung kiterjeszti a Bekarikázással keresés funkciót a Galaxy A és a Galaxy Tab S9 FE szériára is
- Megérkeztek Magyarországra a Google Pixel 9 okostelefonok
- A Google Pixel okostelefonok hazai mobilszolgáltatói forgalmazója a Yettel
- 2500 oldalnyi Google dokumentum, köztük rengeteg rangsorolási szignál szivárgott ki!
- Drámai változás a Google Hírekben: Nem vehető fel több kiadvány
- Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál