Wettstein Albert: „A legjobb dolgok a komfortzónán kívül történnek”
2024. október 31.
A Red Bull Basement versenyzői idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében. A magyar válogató zsűriszékében többek között Wettstein Albert is helyet foglal, zsűritársaival együtt döntik el, hogy a világdöntőn, Tokióban melyik magyar csapat mutathatja be ötleteit.
Korunk legnagyobb innovátorait többek között az is összeköti, hogy a valódi hatás elérése érdekében céltudatosságuk már egy vállalkozói ambícióval is párosul. Az egyedi ötletekre mindig van kereslet a Red Bull Basement versenyében, a márka pedig lehetőséget biztosít a fiatal gondolkodóknak egy olyan együttműködésre, ahol személyes fejlődési lehetőségek, szakmai workshopok és kapcsolatépítés keretében tökéletesíthetik ideáikat. Könnyen lehet, hogy a következő világmegváltó megoldás épp Magyarországról indul majd útjára.
„Azt szeretném, ha minél több olyan pozitív projekt indulna el, ami át tudja billenteni a tehetetlenséget – amit mostanában a hétköznapokban a környezetemben érzékelek – egy alkotó, tenni vágyó és merő hozzáállásba. Olyan embereket szeretnék látni a versenyben, akik kilépnek a komfortzónájukból, és belevágnak menő projektekbe. Őket szeretném ebben bátorítani” – árulta el a verseny egyik hazai zsűritagja, Wettstein Albert, a Munch társalapítója. „A legjobb dolgok a komfortzónán kívül történnek. Nem kell megijedni a negatív visszajelzésektől, csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit. Merni kell kilógni a sorból, a kicsit crazy emberek azok, akik nagy dolgokat tudnak elérni.”
A nemzetközi versenyre november 5-ig várják a szervezők az inspirációt ébresztő, a világot pozitív irányba terelő innovátorok érkezését, akik egyénileg vagy két fős csapatokban jelentkezhetnek. Újítás ezúttal, hogy a Red Bull Basement idei versenyzői a mesterséges intelligenciát is használhatják a megvalósítás és az üzleti terveik megalkotása érdekében. A jelentkezést követően a szakmai zsűri kiválasztja a legjobb pályázót minden országból, akik egy nemzetközi színtéren, szakértők és mentorok bevonásával fejleszthetik tovább ötletüket. December 2. és 6. között Tokióban, a verseny világdöntőjén pedig bemutathatják a kidolgozott koncepciót is. A világdöntő győztes csapata egy exkluzív élményben részesül az Egyesült Államokban: egy 3 hetes mentor programban vehet részt Los Angeles-ben és a Szilícium-völgyben, ahol személyre szabott mentorálást kapnak és kapcsolatokat építhetnek az iparág vezetőivel.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- SMART 2016: Budapesten versenyeznek a legjobb az európai startupok
- Még várja a jelentkezőket a Red Bull Basement
- Turbó fokozatra kapcsolt az innovációban az OMODA gyártója, a Chery Group
- 160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
- Huawei: Az intelligens technológiák 2030-ra 16 billió dollárral növelhetik a globális GDP-t
- Új hálózati megoldásokkal készül a Huawei az intelligens korszakra
- Tokióban várják a fiatal, magyar feltalálókat
- Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
- Elindult az LG nemzetközi innovációs versenye, várják a jelentkezőket