21 cég részesült elismerésben a 2024-es Kiválóan Vezetett Vállalatok díjátadóján
2024. szeptember 30.
Szeptember 26-án, egy díjátadó gála keretein belül lezárult a Deloitte Private 2024-es Best Managed Companies mentorprogramja, mely a hazai magánvállalatok támogatására és elismerésére jött létre. Az idei év során 8 új cég csatlakozott a magyar, és egyben a nemzetközi Best Managed közösséghez, összesen pedig 21 hazai magánvállalat érdemelte ki a minősítést.
„Nagy öröm volt látni, hogy az idei évben is rengeteg visszatérő és új cég vett részt a programban, az évről évre tapasztalható növekvő érdeklődés pedig minket is megerősít abban, hogy a vállalatok hiánypótló kezdeményezésnek tartják a mentorprogramot. A program a vállalatok tulajdonosainak és menedzsmentjének segít felismerni az erősségeket és figyelmet igénylő területeket, valamint ezek mentén segít fejleszteni a stratégiát és a mindennapi működést. A Deloitte szakértőivel tartott workshopok lehetőséget adnak kiszállni a mindennapi feladatok nyomása alól és nemzetközi vezető gyakorlatok távlatából vetni egy pillantást a vállalat működésére. Az önvizsgálat eredménye tapasztalataink szerint gyakran új kezdeményezések formájában vagy akár a működési modell újragondolásában is megmutatkozhat. A résztvevő cégek kiemelkedően magas minőségű pályázatokat állítottak össze, amit az is jól demonstrál, hogy idén már 21 cég vehette át a Best Managed díjat.” – mondta dr. Kóka Gábor, a Deloitte Private közép-európai régiójának vezető partnere.
A versenyképesség elérése és fenntartása érdekében a hazai magáncégeknek is alkalmazkodniuk kell a piac dinamikus változásaihoz. A Deloitte Private által szervezett Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) mentorprogram ebben nyújt segítséget a résztvevő vállalatoknak, immár harmadik éve.
„A kezdeményezés által a hazai cégek lehetőséget kapnak stratégiájuk, vállalati kultúrájuk, innovációs és irányítási gyakorlatuk elemzésére, valamint visszajelzést kapnak ezek menedzseléséről. A program nem titkolt célja továbbá a kiválóan vezetett magyar magáncégek elismerése és a hatékony vezetési módszerek népszerűsítése.” – mondta dr. Bálint Gergely, a Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok program operatív vezetője.
A program során egy független, szakmai zsűri döntött arról, hogy mely cégek kapják meg a Best Managed (Kiválóan Vezetett) minősítést. A döntés alapját a mentorprogram során összeállított átfogó pályázati anyag adja, mely a nemzetközi Best Managed Companies program metodikáját követi. A zsűrit Baksay Gergely, az MNB ügyvezető igazgatója, Dr. Csillag Sára, a Budapesti Gazdasági Egyetem, Akadémiai Fejlesztési Rektorhelyettese, Rolek Ferenc, az MGYOSZ alelnöke, Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. vezérigazgatója, valamint az OTP részéről Wolf László, igazgatósági tag és vezérigazgató-helyettes és Tóthmátyás Zoltán ügyvezető igazgató alkotta.
A 2024-es program során az alábbi 21 cég érdemelte ki a Best Managed (Kiválóan Vezetett) minősítést:
1. AlphaVet
2. CÉH zRt.
3. Dorko
4. Dorsum Zrt.
5. Goodwill Pharma Nyrt.
6. H1 Systems Mérnöki Szolgáltatások Kft.
7. HELL ENERGY Magyarország Kft.
8. Márka Üdítőgyártó Kft.
9. MOGYI Kft.
10. Petrányi Autó Kft.
11. Prime Rate Zrt.
12. Qualysoft Informatikai Zrt.
13. Schiller Autó Család
14. Simon Plastics Kft.
15. TOM-FERR Zrt.
16. Tutti Kft.
17. UBM Csoport
18. Újház Zrt.
19. Vajda-Papír Csoport
20. Vöröskő Kft. (Euronics)
21. Wagner Solar Hungária Kft.
A Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) programról
A Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) kezdeményezést több mint 30 éve indították útjára Kanadában és jelenleg világszerte 48 országban működik, köztük Magyarországon is, ahol immár 3. alkalommal tartották meg a mentorprogramot. Célja a kiválóan vezetett hazai magánvállalkozások elismerése, valamint a hatékony vezetési módszerek népszerűsítése.
Kapcsolódó cikkek
- Adatvezérelt, AI-alapú ügyfélélmény és döntéshozatal: a GBS jövője
- Jelek az űrből: megszakítás nélküli lefedettség földrajzi korlátok nélkül
- Küszöbön a következő évek legfontosabb uniós jogszabálya – érdemes figyelni a cégeknek
- A mesterséges intelligencián is múlhat, hogy nyertes vagy vesztes lesz-e egy bank
- Online platformot üzemeltető szolgáltató? – Lehet, hogy fizetnie kell!
- Szigorodó szabályok a pénzmosás elleni küzdelemben
- Stabilizálódást mutat a pénzügyi vezetők előrejelzése: a legtöbben nem terveznek átszervezést
- A felhőtechnológia több mint 7000 milliárd forintos GDP-növekedést hozhat Magyarországnak
- Az 5G újradefiniálja a szolgáltatásokat
- Az 5G újradefiniálja a szolgáltatásokat