Az NMHH mérőlaborja is látható idén a Kutatók Éjszakáján

Izgalmas foglalkozásokkal, az elektromágneses sugárzás mérési lehetőségeinek bemutatásával várja az érdeklődőket a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a Kutatók Éjszakáján a hatóság Esztergomi úti mérőkomplexumában. Az idei a harmadik év, amikor az NMHH is bekapcsolódik a különböző tudományágakat és a kutatói életpályát népszerűsítő programsorozatba. 

Szeptember 27-én a sci-fi-filmek világát idéző, csúcstechnológiával felszerelt EMC-mérőlaboratóriumban folyó vizsgálatokkal is megismerkedhetnek azok, akik ellátogatnak az NMHH 2023-ban átadott épületkomplexumába.

 

Az elektromágneses kompatibilitást mérő EMC-laboratóriumban kiderül például, hogy mennyi elektromágneses sugárzást bocsát ki egy mikrohullámú sütő vagy egy fényforrás, a látogatók pedig akár ki is kipróbálhatják a mérőműszereket.

 

Fény derül arra is, hogy miben hasonlít vagy miben különbözik a mobiltelefon-hálózatok 4G- és 5G-technológiája a felhasználók szemszögéből, sőt a résztvevők még egy kis segítséget is kaphatnak a mobilkészülékük beállításához.

 

 

A hatóság monitoringközpontjában bepillantást nyerhetünk a vezeték nélküli kommunikációs eszközök megfigyelésébe, és megtudhatjuk, hogy az NMHH szakemberei miként azonosítják a különböző rádióállomásokat. A programzáró kvízen pedig hasznos ajándékokat lehet nyerni.

 

A Kutatók Éjszakáján jelenik meg nyomtatott formában az NMHH új kiadványa Láthatatlan valóságunk – Tények és tévedések a rádióhullámokról címmel, amely számos hasznos információt szolgáltat a hatóság mérésügyi tevékenységéről.

 

Az esemény linkje és regisztrációs felülete itt érhető el: https://app.kutatokejszakaja.hu/esemenyek/nemzeti-media-es-hirkozlesi-hatosag/megmerni-a-lathatatlant

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció