Veszélyben a Yettel feltöltőkártyás ügyfelei
2024. június 3.
Yettel feltöltőkártyás ügyfeleket célzó csaló weboldal bukkant fel az interneten, melynek célja, hogy megszerezze az egyenlegfeltöltést kezdeményező ügyfelek bankkártya-adatait. A hamis weboldal megtévesztésig hasonlít a szolgáltató eredeti weboldalára, ám a címsorban yettell.com szerepel, azaz két „L” betű és „.com” végződésű a webcím: bár a felület teljes mértékben a Yettel arculati elemeit használja, ebben az esetben átverésről van szó. A Yettel saját mobilinternet-hálózatán kizárta a csaló weboldal elérhetőségét.
Az ügyfelek csalók általi megtévesztésében az is közrejátszik, hogy a hamis weboldal eredetinek tűnő Yettel weboldalként jelenik meg a Google találati eredmények első szponzorált találataként – itt még helyes webcímet mutatva –, így a kattintásig szinte nem is állapítható meg, hogy csalásról van szó és egy hamis, csaló weboldalra vezet a link.
A Yettel kéri ügyfeleit, hogy feltöltőkártyás egyenlegfeltöltéshez a biztonságos Yettel alkalmazást vagy webes egyenlegfeltöltés esetén a szolgáltató hivatalos weboldalát keresse fel a https://www.yettel.hu/feltoltes címen.
Biztonságos egyenlegfeltöltés: a Yettel mobilalkalmazáson keresztül (letölthető https://www.yettel.hu/app) vagy a https://www.yettel.hu/feltoltes címen.
Adathalász oldalak betöltése a Yettel mobilhálózatán a NetPajzs szolgáltatás aktiválásával is elkerülhető: https://www.yettel.hu/netpajzs
Kapcsolódó cikkek
- Figyelem: Yettel feltöltőkártyások adataira utaznak online csalók
- Félnek a csalóktól: a magyar internetezők 15 százaléka elkerüli az online fizetést
- Újabb díjat nyertek a Zyxel tűzfalmegoldásai
- A Zyxel Networks tűzfalai Champion rangot kaptak a Techconsult legújabb biztonsági felmérésén
- Szoftverfejlesztő diák nyerte a Nagy Diák TudatosNet Tesztet
- Megjelent az első magyar kiberbiztonsági labor az IECEE CB séma alatt
- Még mindig kevés nő dolgozik a STEM szakmákban
- Már lehet jelentkezni a Yettel és az Óbudai Egyetem közös ösztöndíjprogramjára
- Minden második magyar internetező volt már áldozata kibertámadásnak
- A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?