Az ELTE-n tanácskoznak az ERASMUS MASUDEM konzorcium vezetői
2024. február 21.
A program az "ERASMUS-EDU-2022-CBHE - Key Action 2: Cooperation among organisations and institutions" pályázat keretében zajlik.
Célja, hogy az európai zöld megállapodással összehangban támogassa a fenntartható fejlődést és a munkahelyteremtést Indonéziában és Thaiföldön, a helyi partneregyetemek tanterveinek, valamint az akadémiai és adminisztratív személyzet kapacitásának fejlesztésével. A projekt 2023-ban kezdődött és 2026-ig tart.
A konzorciumban Európából a Pozsonyi Gazdasági Egyetem (konzorcium koordinátor), az ELTE, a sevillai Pablo de Olavide Egyetem, a brnói Mendel Egyetem és a szlovák No Gravity civil szervezet vesz részt. Az ázsiai partnerintézmények Thaiföldről az International College of National Institute of Development Administration, a Srinakharinwirot Egyetem, a Naresuan Egyetem, Indonéziából a Gadjah Mada Egyetem, az Indonéz Iszlám Egyetem és a Trisakti Egyetem.
A program keretében a szakemberek új mesterképzési szakot (Master Studies in Sustainable Development and Management) hoznak létre. Ehhez tanulmányi programmodulokat készítenek, kidolgozzák a tanulmányi szövegeket, valamint képzést szerveznek a program jövendő oktatóinak. A tanulás feltételeit a legkorszerűbb jógyakorlatoknak megfelelően kialakítják, felkészítik a szolgáltatásokért felelős adminisztratív személyzetet, és beszerzik az oktatáshoz szükséges berendezéseket.
A MASUDEM egyedülálló lehetőséget biztosít az ázsiai partnerintézmények számára, hogy nemzetköziesítési stratégiájukkal összhangban együttműködéseket építsenek ki az EU partnerintézményeivel, működésük összhangban legyen az ENSZ fenntartható fejlődési céljaival. Ugyanakkor a hazai tudományos és adminisztratív dolgozók kapacitását erősíti, új lehetőségeket teremt tanárok, hallgatók és diplomások számára.
A konzorciumban részt vevő magyar szakértők az ELTE Informatikai Kar Diáktámogató Központ pszichológusai, Takács Rita vezetésével.
Kapcsolódó cikkek
- Közös mentorprogramot indít a Corvinus és az OTP
- Informatikai alapú megoldások fejlesztése az ELTE-n
- Több egyetem is pluszpontot ad a felvételizőknek az ICDL bizonyítványért
- Jövőbiztos tudás a magyar felsőoktatásban
- A jövő szakmáinak 85%-át még fel sem találták
- Ezek a diplomák a legkeresettebbek jelenleg a munkaerőpiacon
- Az országban elsőként indított ESG környezeti, társadalmi és vállalatirányítási mesterképzést a Széchenyi-egyetem
- Keresztféléves felvételi 2024: jelentősen nőtt a felvettek száma a Széchenyi-egyetemen
- Nyílt Nap az ELTE Informatika Karán
- Kiberbiztonsági mesterszakot indít a Széchenyi István Egyetem