Több ezer diák vehetett részt a Programozd a jövőd! elnevezésű projektben
2023. november 4.
Többezer diák ismerkedhetett meg az IT világával a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) Programozd a jövőd! elnevezésű, több mint 10 milliárd forintos projektjében – közölte a program lezárása alkalmából az MTI-vel a KIFÜ pénteken.
Azt írták, a projekt hozzájárul a digitális gazdaság fejlődéséhez és fontos szerepe van abban, hogy egyre több fiatal tanul tovább ezen a területen.
A közlemény szerint a projekt felsőfokú informatikai képzéseket bemutató pályaorientációs előadásain az elmúlt 5 év alatt csaknem 250 intézményben 17 500 diák vehetett részt. A szakma alapjaival további húszezer általános iskolás is megismerkedhetett a 380 előadás alkalmával. Az utazó IT turnébusz 101 állomásán pedig 13 000 diák interaktív informatika órán vett részt. A kiemelt programnak köszönhetően sikerült a munkaerőpiaci igényeket és elvárásokat beépíteni a felsőfokú informatikai képzésekbe – írták.
A projekt a Széchenyi 2020 programban, a KIFÜ konzorciumvezetésével, a Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége, a Széchenyi István Egyetem, és az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) jogutódjaként a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) konzorciumában valósult meg, 10,110 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból.
Kapcsolódó cikkek
- Debrecenben nyitja meg harmadik magyarországi IT-szolgáltatóközpontját az ALDI
- Egy héten át a világ legtehetségesebb fiatal informatikusait látta vendégül az ELTE és az NJSZT
- Kirobbanó növekedés a technológiai kiadásokban: jön az IT befektetések aranykora
- Novemberben ismét JunctionX hackathon Budapesten!
- Újra személyes jelenléttel tart Nyílt Napot az ELTE Informatikai Kara
- Jövőfókuszú konferenciával ünneplik a #neumann120 évet
- Tízéves az informatika egyedülálló hazai múzeuma
- Indul az informatikusok országos megmérettetése
- Célkeresztben az informatika: középiskolások ismerkedtek a Széchenyi-egyetemmel
- Munkaerő-megtartás: díjat kapott az ALDI informatikai cége