Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
2023. szeptember 26.
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.
A PEF egy olyan új újrahasznosítható növényi alapú műanyag, amely a pozitív környezeti és teljesítményjellemzők potenciálisan erőteljes kombinációját kínálja a csomagoló- és textilipar, a fóliagyártás és más ágazatok számára. A cölöpalapozási munkák 2022 áprilisában kezdődtek meg az Avantium új telephelyén, és az építkezés várhatóan 2024-ben zárul le, hogy a cég már 2024-től kereskedelmi forgalomba hozhassa PEF termékeit.
Széles kínálat a rugalmas bioműanyagok gyártásához
A Worley és az Avantium az ABB-t választotta a projekt első számú villamos kivitelezőjéül (MEC). Az ABB szolgáltatásai műszaki tartalom tekintetében az alábbiakat foglalják magukban:
• Elektromos tervezés, ami a rendszerméretezést és a hálózatelemzést is magában foglalja.
• eHouse-ok alkalmazása, ami több szempontból is előnyös a beton alállomási épületek létesítésével szemben, ugyanis rendkívül rugalmasan kezelhetők jövőbeli méretnövelések és újabb konfigurációk kialakítása esetén.
• Frekvenciaváltók, akkumulátorok, kis- és középfeszültségű kapcsolóberendezések.
• A eHouse-okon kívül elhelyezett elosztó transzformátorok.
• A leszállított berendezések üzembe helyezése.
Az eHouse-megoldás lehetővé teszi, hogy az összeszerelést és a tesztek többségét még a gyártóüzemben elvégezzék, így jelentősen csökken a helyszíni telepítés és üzembe helyezés időigénye. Ezenkívül az ABB által alkalmazott eHouse-okkal csökken a költség- és határidő-túllépés, valamint a kivitelezési problémák kockázata.
„Az ABB fejlett elektromos rendszerekkel kapcsolatban már többszörösen bizonyított szaktudása, az ABB kiváló minőségű és működés közben is bevált elektromos termékeinek széles portfóliója, a cég gazdag szakmai tapasztalatai és a konténeres megoldások terén eddig elért sikerei mind hozzájárultak ahhoz, hogy épp az ABB-t válasszuk ennek a projektnek a megvalósításához” – mondta Hans-Jochem de Kleijn, az FDCA Flagship-Project Mondego – Renewable Polymers projektmenedzsere az Avantium részéről.
A proaktív konzultációs megközelítés megkönnyíti a Worley munkáját
A projekt korai szakaszában az ABB a műszaki fejlesztéseket és a kockázatok csökkenését elősegítő proaktív konzultációs megközelítéssel támogatta a Worley-t. Ez végül hozzájárul majd ahhoz, hogy az Avantium kiváló minőségű, megbízható energiaelosztó rendszerrel építhesse ki megújuló bioműanyag-gyártó üzemét.
„A projekt során szerzett pozitív tapasztalatok alapján a Worley és az ABB tovább bővíti kapcsolatait és még szorosabban együtt kíván működni más zöldmezős beruházások megvalósításán” – mondta Rob Doove, az ABB üzletfejlesztésért felelős vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Tiszta energiával foglalkozó start-up vállalkozással köt stratégiai partnerséget az ABB
- Női munkavállalókat vonz mérnöki pályára az ABB Magyarország esélyegyenlőséget célzó mentorprogramja
- Biztonság és hatékonyság a belga energiaszolgáltató számára
- A robotok pontos és alkalmazkodóképes elektronikai gyártást biztosítanak
- High-tech védelem a kulturális világörökségi helyszín számára: Tűzmegelőzés az aacheni dómban
- Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
- Az ABB az emisszió monitoring forradalmasító technológia születésének 85. évfordulóját ünnepli
- ABB – 2023. II. negyedévi eredmények
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét