Így teljesített a Unisys a fenntarthatósági és társadalmi felelősségvállalás terén
2023. július 3.
A Magyarországon mintegy 800 főt foglalkoztató Unisys közzétette a vállalat 2022-es fenntarthatósági jelentését, amely bemutatja a vállalat elmúlt évben elért eredményeit a környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) célok megvalósítása terén.
„Büszkék vagyunk azokra az eredményekre, amelyeket a környezetvédelmi kötelezettségvállalásaink teljesítésében elértünk, és arra is, hogy mindezt egy egyre sokszínűbb csapat részeként teljesítettük, miközben látjuk azt is, hogy még sok területen van tennivalónk” – mondta el Peter Altabef, az Unisys elnök-vezérigazgatója. – „Első hasonló jelentésünk 1994-es közzététele óta számos olyan áttörést értünk el, amiből az ügyfeleink és a munkavállalóink egyaránt profitáltak, és ez alól az idei év sem volt kivétel.”
Kibocsátáscsökkentés és újrahasznosítás
A Unisys 2022-ben új klímavédelmi célrendszert dolgozott ki annak érdekében, hogy 2030-ra elérje a nettó zéró kibocsátást mind a közvetlen, mind a közvetett emissziók tekintetében. A vállalat rögtön túlteljesítette saját céljait: már ugyanebben az évben – öt évvel a tervezett határidő előtt – teljesítette a 2026-ra kitűzött célt, hogy 75%-kal csökkentse az üvegházhatású gázok (ÜHG) szén-dioxid-egyenértékben (CO2e) mért közvetlen és közvetett kibocsátását. A Unisys tovább dolgozik azon, hogy egyéni és vállalati szinten is mérsékelje emisszióit, és üzleti prioritássá tegye az éghajlat védelmét.
A legfontosabb eredmények közé tartoznak:
• Az üzleti célú repülésből származó kibocsátás 19%-os és a gépkocsihasználatból fakadó emisszió 57%-os csökkentése 2019 óta.
• Az energiafogyasztás 38%-os csökkentése 2019 és 2022 között globálisan.
• Az ingatlanok karbonlábnyomának 16%-os csökkentése az elmúlt négy évben.
• Közel 91 ezer kilogramm leselejtezett elektronikai eszköz összegyűjtése partnerekkel közösen történő újrahasznosítása 2022 folyamán.
Sokszínűség, odafigyelés a munkavállalókra
A 2022-es fenntarthatósági jelentés kiemeli a szervezet sokszínűség, egyenlőség és befogadás iránti elkötelezettségét. Az előrelépés egyik területe a nők arányának növekedése mind a munkaerőben, mind a vezetői pozíciókban, aminek köszönhetően globálisan a vezetői pozíciókban a nők aránya 2022-ben elérte a 43%-ot, szemben a 2021-es 38%-kal, míg a 12 tagú igazgatótanácsban 4 nő dolgozott. 2022-ben az Unisys sokszínűségi képzést indított a munkatársaknak, és minden felsővezető részt vesz a vállalat "Befogadó vezetés" workshopján, amely segít nekik megérteni és mérsékelni a tudat alatti előítéleteket.
A 2022-es év legfontosabb sikerei közé tartoznak:
• A visszajelzések alapján az alkalmazottak 80%-a jól érzi magát a munkahelyén.
• A megkérdezett munkatársak 77%-a világszerte úgy vélte, hogy az Unisysnál mindenkinek, származástól függetlenül, egyenlő esélye van arra, hogy sikeres legyen a vállalatnál.
• A dolgozók 70%-ának pozitív tapasztalatai vannak a cég sokszínűségi erőfeszítéseiről.
• A munkatársak 70%-a saját bevallása szerint erősen kötődik munkahelyéhez.
A jelentés kitér arra, hogy a Unisys tovább bővítené kapcsolatait a hasonló elveket képviselő beszállítókkal és partnerekkel, egyúttal felkérte 6000 cégből álló beszállítói hálózatát, hogy csatlakozzanak a Unisys Üzleti Partnerek Üzleti Magatartási Kódexében vázolt értékekhez.
Kapcsolódó cikkek
- Mit tehet egy globális IT-cég a környezetért?
- Itt a csodafegyver, amellyel zöldebbé és költséghatékonyabbá válik a hazai közúti fuvarozás
- Mesterséges intelligenciával küzd a Microsoft a klímaválság ellen
- Új mérföldkő a hajóiparban: alternatív üzemanyaggal kísérletezik a Royal Caribbean Group
- Forradalmi bioüzemanyag-kísérlet segítheti a hajótársaságok energetikai átállását
- A Continental bemutatta eddigi legfenntarthatóbb gumiabroncsát
- Az informatikai háttér szorosan összefügg a munkahelyi elégedettséggel
- Az LG elkötelezi magát a megújuló energiaforrások használatára
- Az évtized végére 1800 milliárd dollárt kellene költeni energiahatékonysági beruházásokra
- Kényszerből előny: emiatt állhatnak át zöld működésre az irodaházak