Fiatal klímahősöket látott vendégül a Microsoft budapesti székháza

Fenntartható adatközpontok, mesterséges intelligencia, a zéró kibocsátást támogató eszközök és szolgáltatások, a karbonsemlegesség szolgálatába állított gépi intelligencia, – csak néhány azon témák közül, amelyeket megismerhettek azok a diákok, akik november 15-én látogattak el a Microsoft budapesti székházába az UNICEF Klímahősök “Gyárlátogatás” programjának keretében.

Tartalmas és izgalmas délelőttöt tölthettek a Microsoftnál egy budapesti gimnázium diákjai, ahol betekintést nyerhettek egy átlagos munkanapba, illetve azokba a cég által kínált megoldásokba, amelyek zöldebbé, fenntarthatóbbá, egészségesebbé teszik a mindennapokat, ezzel együtt pedig a munka hatékonyságát is növelik. Szó esett többek között a mesterséges intelligencia használatáról a biodiverzitás megőrzése érdekében, adatközpontokról, amelyek teljes mértékben a fenntarthatóság jegyében működnek, valamint arról is, hogyan segíti a Microsoft az ügyfeleit, hogy fenntarthatóbb módon végezhessék a munkájukat.

 

 

A jövő: karbonsemlegesség, mesterséges intelligencia és a HoloLens 2

 

Szabó Péter, a Microsoft ügyvezető igazgatója üdvözlő szavaiból kiderült, a Microsoft 2020-ban megerősítette vállalásait, amelynek részeként a vállalat az évtized végére karbonsemlegessé teszi a működését, és a körkörösség elve alapján nullára csökkenti hulladékkibocsátását a tudatos anyagválasztás, a gondos tervezés és az újrahasznosítás révén. Mindemellett a Microsoft 2030-ra vízpozitív vállalat lesz, azaz nagyobb mennyiségű tiszta vizet juttat vissza a környezetbe, mint amennyit a működése során felhasznál. Szabó Péter bemutatta a Microsoft legmodernebb adatközpontjának működését is: a létesítmény a fent említett elveknek megfelelően már zéró szén-dioxid- és hulladékkibocsátással működik, és megfelel a vízgazdálkodási célkitűzéseknek is.

 

Kamasinszki Rita, a Microsoft nagyvállalati üzletágának igazgatója azt ismertette gyakorlati példákon keresztül, hogy a Microsoft milyen módon nyújt segítséget ügyfeleinek a fenntartható működésben. A vállalat számos informatikai, pénzügyi, energetikai szolgáltatóval együttműködve olyan, a Microsoft-technológiáin alapuló, testreszabott fenntarthatósági megoldásokat kínál, amelyek az autóipartól a mezőgazdaságon, az ingatlangazdálkodáson át a kiskereskedelemig szinte bármilyen ágazat működését képesek optimalizálni, ezáltal hozzásegítve őket a károsanyag-kibocsátás csökkentéséhez.

 

Tóth András regionális marketingkommunikációs szakember pedig arról beszélt, hogy a mesterséges intelligencia miként állítható a környezeti fenntarthatóság szolgálatába. Az edge computing és az AI technológiáinak beépítésével a legmagasabb szintre fejleszthető az adatelemzés, a vizualizáció, vagyis az adatok analízise és értelmezése a hatékonyság növelése érdekében, valamint a virtuális modellezés, amelynek segítségével jelentősebb energiafelhasználás nélkül tesztelhetők a különböző munkafolyamatok.

 

Az előadók sorát Baranyi Szabolcs, a felhőmegoldások mérnöke zárta a HoloLens 2 bemutatásával. A HoloLens 2 a Microsoft egyik legfrissebb fejlesztése: a Windows 10 operációs rendszeren futó holografikus szemüveg új távlatokat nyit a munkavégzés terén, hiszen az eszköz viselője a mixed reality (kevert valóság) révén egyszerre láthatja a valós és a virtuális világ elemeit.

 

 

 

Klímakonferencia az ifjú Klímaősöknek

 

„Kreativitás, segíteni akarás, tettvágy – ezek jellemzik azokat a mai fiatalokat, akik reményeink szerint minél nagyobb számban csatlakoznak majd az UNICEF Magyarország kezdeményezéséhez. A Microsoftnál már jó ideje látjuk azt a tendenciát, hogy az iskolapadon túl is egyre több diák mutat érdeklődést a digitális technológia, a kódolás és a mesterséges intelligencia iránt. Reméljük, hogy a Klímahősök programban résztvevő fiatalok bebizonyítják, minden esélyük megvan arra, hogy egyszer majd felnőttként is a technológia legmodernebb eszközeivel dolgoznak a fenntarthatóságért, épp ezért a Microsoft örömmel karolja fel ezeket a tehetségeket” – mondta Szabó Péter, a Microsoft Magyarország igazgatója.

 

A Klímahősök kezdeményezés következő programjaként 2022. november 20-án, a Gyermekjogok Világnapján az UNICEF Fiatal Nagykövetek együttműködésével kerül sor az eddigi legnagyobb, 12-25 év közötti fiataloknak szóló hazai klímavédelmi konferenciára a Telekom székházában. A rendezvényen a környezetvédelemben, a fenntarthatóságban és a klímavédelemben kompetens szakemberek, véleményvezérek interaktív előadásait, kerekasztal-beszélgetéseit tekinthetik meg az érdeklődők. A konferencia házigazdáiként és az egyes előadások moderátoraiként a Fiatal Nagykövetek képviselik majd az ifjú korosztályok hangját az eseményen. A Klímakonferencián a Microsoft részéről Szabó Péter ügyvezető igazgató, Mátrai Zsuzsanna Zsófia, Közép-Kelet Európa kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója és Petra Čiček, a vállalat közép-kelet-európai fenntarthatósági igazgatója vesz részt előadóként.

 

Az UNICEF Klímakonferenciáján a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A regisztrációt IDE kattintva lehet elvégezni.

 

A Klímakonferenciával kapcsolatos minden tudnivaló és a részletes program az esemény Facebook-oldalán érhető el.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció