A virtuális világot vizsgáló hallgatói dolgozatokat díjazott az NMHH
2021. március 29.
Álhírek és információs kontroll, óriásplatformok és terrorista tartalmak, szólásszabadság és felhasználói tudatosság – a táguló virtuális tér jogi kérdései uralták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) hallgatói pályázatának nyertes munkáit. Az NMHH Médiatanácsának Médiatudományi Intézete 2012 óta díjazza a hírközlési és médiajogi témájú tudományos diákköri (TDK) pályaműveket.
Kilenc egyetemi hallgató tudományos diákköri dolgozatát díjazta március 29-én az NMHH. Az online megtartott díjátadón Karas Monika, az NMHH elnöke kiemelte a dolgozatok aktuális kérdések iránti érzékenységét, a hallgatók bátor és felelős problémafelvetéseit. A dolgozatok között hangsúlyosan szerepeltek a közösségimédia-szabályozással, az online személyiségi jogokkal, a szólásszabadsággal és a félretájékoztatással kapcsolatos témák. „Mindezek közös nevezője a szabadság és a felelősség kérdése, amelyet minden nemzedéknek új körülmények között kell megválaszolni. A szabadság törékeny, a felelősség súlyos. Mégis újra és újra meg kell találni a kettő egyensúlyát” – mondta köszöntőjében az elnök, hozzáfűzve: dolgozataikban a díjazott hallgatók is ezt az egyensúlyt keresik.
Az NMHH Médiatanácsának Médiatudományi Intézete 2012 óta kétévente ír ki pályázatot média- és hírközlési témájú TDK-dolgozatok ösztönzésére. Az MTMI legfrissebb pályázatára 2020. december 1-ig jelentkezhetett minden olyan hallgató, aki intézményében média- és hírközlési joggal foglalkozó TDK-dolgozatával indulhatott a idei OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójában. A díjazásnak azonban nem volt feltétele, hogy az OTDK-ra írt munka bejusson az országos megmérettetésre. Az egymillió forint összdíjazás mellett a nyertes pályaműveket az nmhh.hu/mtmi oldalon is rövidesen publikálják.
A díjazott hallgatók neve, a dolgozat címe, intézményei és konzulensei az alábbi táblázatban olvasható:
ELTE ÁJK : Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar
NKE ÁNTK: Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar
PPKE JÁK: Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar
SZE ÁJK: Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar
Kapcsolódó cikkek
- Megduplázódott az új magyar tévéreklámok aránya az előző félévben
- Médiatanács: 520 millió forint tévéműsorok készítésére
- Médiatanács: eredménytelen a Budapest 92,9 MHz frekvenciára kiírt pályázat
- A hírközlési hatóság megkezdte az ingyenes adattörlő alkalmazás előkészítését
- Érkezik az állami adattörlő alkalmazás
- Már bátrabban jelentek meg szponzorüzenetek a tévéműsorokban a második hullám alatt
- Rekordszámú bejelentést kezelt az Internet Hotline 2020-ban
- Ráerősített az online sérelmekre az otthonülés
- Folytatódik a Budapest 92,9 MHz frekvencia pályázati eljárása
- Közel 220 millió forint harmincegy tévének és rádiónak