Már több mint 75 ezren töltötték le a VírusRadar alkalmazást
2020. szeptember 27.
Már több mint 75 ezren töltötték le a VírusRadar alkalmazást, amelyhez hasonló applikációk Európa több országában bizonyították, hogy rendkívül hasznosak a kontaktok beazonosításában, és életeket menthetnek a koronavírus-járvány második szakaszában - idézte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vasárnap az MTI-hez eljuttatott közleményében a digitalizációért felelős helyettes államtitkárt.
Solymár Károly Balázs azt mondta, hogy az önkéntesen letölthető alkalmazás célja a kontaktkutatás segítése, ugyanis a fertőzöttek sokszor nem emlékeznek pontosan, kikkel találkoztak, vagy nem ismerik azokat, az alkalmazás viszont képes őket is azonosítani. Az ITM 25 kutatási projektet indított a vírus terjedésének megakadályozásáért, ennek egyik eleme a VírusRadar applikáció - tette hozzá.
A közlemény szerint az innovatív alkalmazás a mobiltelefonok rádiójeles, bluetooth-kapcsolatát felhasználva, a háttérben folyamatosan futva rögzíti azoknak a készülékek egyedi, titkosított azonosítóit, amelyek legalább negyedórán át, kétméteres közelségben vannak. A fertőzöttség fennállása esetén a felhasználó eldöntheti, megosztja-e a járványügyi szakemberekkel a telefon által rögzített adatokat.
A beérkező adatokat a Kormányzati Informatikai és Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) szerverein tárolják, és hozzáférése kizárólag az erre a célra kialakított lekérdező felületen keresztül a kontaktkutatást végző szakembereknek van. A központi szerveren csak a felhasználók telefonszámát, és a hozzájuk rendelt, álnevesített azonosítót tárolják, amelyhez csak szükség esetén, csak a járványügyi szakemberek férhetnek hozzá - olvasható a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az SAP Növekedési Programja
- Fókuszban a feltörekvő kis-és középvállalkozások
- Már több mint 75 ezren töltötték le a VírusRadar alkalmazást
- A második hullám lehet az igazi erőpróba a munkaerőpiacon
- Álláskeresés koronavírus idején
- A vírusveszély miatt idén online rendezik meg a cégvezetők csúcskonferenciáját
- Digitalizációval biztosíthatják a cégek az üzletmenet folytonosságot
- Második hullám a neten: újra robbantanak a hazai webáruházak?
- Megtépázta a koronavírus a nyomdaipart
- SAP-ügyfelek podcast-interjúi a karanténidőszakról