ITM: augusztus vége után is lehet online módon nyelvvizsgázni
2020. augusztus 24.
A járványügyi veszélyhelyzet idején bevezetett lehetőség népszerűnek bizonyult, májustól augusztus közepéig mintegy hétezer online nyelvvizsgát tettek, közel ötezret sikeresen. A napokban megjelent kormányrendelet értelmében az erre alkalmas és megfelelően felkészült vizsgaközpontok újabb határidő meghatározása nélkül, a továbbiakban is szervezhetnek online nyelvvizsgát - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint május elején három vizsgaközpont kis létszámokon próbálta ki az újfajta vizsgáztatási módot, amely iránt a kezdetektől komoly érdeklődés volt. A járványügyi veszélyhelyzet idejére egészségvédelmi okokból megnyitott lehetőséget a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti rendelkezések augusztus végéig hosszabbították meg. Az újabb döntés már határidő rögzítése nélkül teremti meg az online vizsgáztatás jogszabályi feltételeit a továbbiakra is - írták.
Ismertették: az online nyelvvizsgáztatáskor alapvető elvárás a vizsgázó azonosításának megfelelő biztosítása, a vizsgázó és a vizsgaközpont közötti informatikai kapcsolat folyamatos fennállása. A vizsgaközpontoknak egyértelműen ki kell zárniuk annak lehetőségét, hogy a vizsgázó más embertől származó, meg nem engedett segítséget vegyen igénybe.
A módosításnak köszönhetően a vizsgázók akkreditált vizsgahelyszín helyett, elektronikus úton bárhol, akár otthon is letehetik a nyelvvizsgát. A kényelmes és korszerű megoldás ősztől nem csupán veszélyhelyzeti intézkedésként alkalmazható, beépül a szolgáltatás nyújtására felkészült vizsgaközpontok általános gyakorlatába - olvasható a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- Az idei műszaki felvételik nagy vesztese a magyar gazdaság jövője lehet
- Felkészült az iskolakezdésre a Telenor Hipersuli
- A Wolfram Research minősített oktatója lett az ELTE docense
- Különleges pálinka-alapanyagokat kutattak a Szent István Egyetem végzősei
- Megszületett a régió legnagyobb agráregyeteme
- Mérföldkő a hazai agrár-felsőoktatásban
- Fenntarthatósági szakemberek reformálhatják meg a divatipart
- Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
- Nem vettek fel egyetemre? Ne ess kétségbe!
- Nem csak egyetemről vezet út a programozás világába