Karanténban nyert el összesen 60 milliós befektetést négy egyetemi startup
2020. május 19.
Négy egyetemi startup kapott egyenként 15 millió forintos befektetést a teljes egészében virtuálisan megvalósuló Startup Campus x BME powered by Hiventures egyetemi inkubációs program csütörtöki Demo Day-én. A bemutatkozó csapatok az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures kezdő tőkebefektetési ajánlatát nyerték el.
A Startup Campus, a Budapesti Műszaki Egyetem, a BME Z10 és a Hiventures közös inkubációs programján legjobban szereplő négy csapat mérette meg magát a nagyközönség és a befektetők előtt csütörtökön. A résztvevők az azt megelőző vállalkozásfejlesztési képzésen öt másik csapattal kiegészülve sajátíthatták el egy startup indításához szükséges elméleti és gyakorlati tudást, valamint egyéni mentorálásban és pitch tréningen is részt vettek. A virtuális Demo Day-en bemutatkozott az újratölthető aeroszolos dezodorokat fejlesztő Respray (Zámbó Gergely és Réti Andor), a gyümölcsöskertek növényvédelmi problémáira megoldást nyújtó AgroMachine (Tóth Andrea Tímea és Punyi Milán), a gazdák számára precíziós bioszenzort készítő Deep Agro (Csorba Zsóka, Erdélyi Janka és Kiss Norbert Levente), valamint a gyógyszeripari okos szenzoron dolgozó SmartSense (Borsos Ákos, Borsos Viktor, Tacsi Kornélia). A Hiventures befektetői bizottsága mind a négy projektet pozitívan bírálta el, így a négy csapatnak összesen 60 millió forintos befektetési ajánlatot tett.
„A csütörtöki Demo Day különösen izgalmas volt számunkra, ugyanis ez volt az első alkalom, amikor a teljes befektetési bizottsági ülést online közvetítettük és mások is bepillanthattak ebbe az összetett folyamatba. Az külön öröm, hogy mind a négy csapat meggyőző volt és remek ötleteket prezentált, ezáltal mindannyiuknak lehetőséget tudtunk adni az inkubációs befektetésre. Az egyetemi ötletek támogatását kiemelten fontosnak tartjuk, ez volt a negyedik félévünk a Startup Campus közreműködésével és eddig nagyon pozitívak a tapasztalataink” - mondta el Katona Bence, a Hiventures vezérigazgatója.
A program tavaszi turnusának mezőgazdasági kihívásait a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) innovációs programja, a NAK TechLab adta. A kihívásokra jelentkező egyetemi csapatok megoldásai is rámutatnak a mezőgazdaság potenciáljára és a digitalizáció kulcsfontossáságára. A Demo Day-en induló két agrárfókuszú projekt egyikét a NAK különdíjban is részesítette; a Deep Agro csapata automatikus részvételt nyert a NAK TechLab második, ősztől induló inkubációs programjába, ahol hazai mezőgazdasági nagyvállalatokkal nyílik lehetősége együttműködni. “A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hidat képez a NAK TechLab innovációs programjával. Nagy hangsúlyt fektetünk az agrárinnovációra, az agrárszektorban hasznosítható új digitális megoldásokra – amelyek akár az öntözésre, vagy a környezetterhelés csökkentésére, ezen belül is például inputanyagok felhasználásának mérséklésére irányulnak. Fő célunk, hogy a lehető leginnovatívabb, hiánypótló megoldások szülessenek, melyek a hazai agrárszektorba ültetve versenyképesebbé, fenntarthatóbbá és környezettudatosabbá teheti az agráriumot, közvetve pedig az így elérhető magasabb élelmiszerminőséggel a lakosság életminősége is javulhat” - tette hozzá a NAK elnöke, Győrffy Balázs.
A 225 szavazattal zárult közönségszavazáson is elsőként futott be a Deep Agro, akik a Demo Day stúdióját biztosító Millenáris Park felajánlásából ingyenes tárgyalóhasználatot kaptak.
A Startup Campus folyamatosan dolgozik további innovációs programokon, hogy támogassa a magyar tehetségeket. A HU.B platformszervezettel csütörtökön jelentették be a járványügyi és ebből adódó gazdasági helyzetre válaszul indított Reload Hungary Inkubációs Programot, valamint zajlik a győri Széchenyi István egyetemmel közösen megvalósuló UNI Győr Startup Program powered by Hiventures & Quantum Leap, melyet május 28-án zár egy újabb Demo Day.
Kapcsolódó cikkek
- Virtuális Demo Day-en kaphatnak 15 milliós befektetést egyetemi ötletek
- 70 milliárd forint tőkeigény egy hónap alatt a magyar virtuális startup-piactéren
- Két mentőprogrammal és egy új alap felállításával nyújt életmentő segítséget a Hiventures
- Az átalakult hétköznapokra keres innovatív ötleteket a Startup Campus
- NAK TechLab – Az innovatív megoldások keresése nem állhat meg!
- Digitális Demo Day-en mutatkoznak be az első agrár startup inkubátor csapatai!
- 15 millió forint kezdőbefektetés egyetemista startup ötleteknek
- 120 hardver ötlet érkezett a Startup Campus Tungsram programra
- 207 millió forint befektetést kapott a Trustchain digitális szerződéskötő platform
- Magyar startup nyerte a fődíjat egy német pitchversenyen