Kommunikáció a világjárvány alatt
2020. április 28.
Beszéljünk!
Elemeztük az átlagos keresési lekérdezések számát az üzenetküldő ügyfelek körében, a kevésbé ismert és a jelentősebb szolgáltatóknál is, mint a Google, Microsoft, Facebook, Rakuten vagy a Line Corporation.
Kommunikáció a világjárvány alatt
Európa vezető szolgáltatója vitathatatlanul a WhatsApp lett, amely 22 országban lett a legkeresettebb üzenetküldő alkalmazás. A WhatsApp vezető szerepre tett szert Európa szerte, Portugáliától és Spanyolországtól, Svájcon és Olaszországon keresztül, Csehországig és Németországig. A WhatsApp iránt megnövekedett érdeklődés robbanásszerű növekedését láthatjuk még Oroszországban, Törökországban és Romániában is.
14 országban a Zoom alkalmazást választották a legnépszerűbbnek. Az alkalmazás iránti fokozott érdeklődés elsősorban az északi országokban (Norvégia, Svédország), néhány balti országban (Észtország, Litvánia), valamint Ukrajnában és Moldovában tapasztalható.
Másfelől, kiderült, hogy a magyarok a jó öreg Skype-ot választották a legtöbben a kapcsolattartásra, ami nagy népszerűségre tett szert Szlovákiában és Lengyelországban is.
A Skype-hoz hasonló Viber és Microsoft Teams csak 4 országban nyerte el az emberek tetszését, főleg a Balkáni államokban. Microsoft Teams Bulgáriában lett a legnépszerűbb, a Vibert Belorusz területen választották a legtöbben és Dánia volt az egyedüli, ahol a Google Meet alkalmazást preferálták.
A keresés módszertana és források
A kutatás 19 üzenetküldő alkalmazás keresési lekérdezéseinek az összehasonlításán alapult, amik lehetővé teszik a videó hívást. A történeti adatokat a Google Keyword Planner szolgáltatta.
Forrás: Picodi.com
Kapcsolódó cikkek
- Mennyiért neteznek a felhasználók világszerte?
- Érdekességek a magyarországi online vásárlási trendek világából és internethasználatról
- Online vásárlás Magyarországon
- NMHH: Nagy lendületet vett tavaly a 4G-s mobilinternet
- Nagyon népszerű a 4G-s mobilinternet
- Black Friday 2018 Magyarországon – miről árulkodnak a számok?
- Ingyen wifi teszi boldoggá a magyar okoskütyühasználót
- A magyar internetezők 90%-át fenyegeti online veszély
- Tízből kilenc magyarra veszély leselkedik az interneten
- A Microsoft nemzetközi kutatása a netező tizenévesek veszélyeztetésével kapcsolatban