Fenntarthatósági kompetencia központot hoz létre a Pannon Egyetem és a MOL
2020. március 7.
A Pannon Egyetem és konzorciumi parnerei, köztük a MOL, 4,775 milliárd forintos támogatást nyertek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól, amelynek keretén belül a következő három évben létrehozzák a „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntarthatóság” kompetencia központot Veszprémben és Nagykanizsán. Az erről szóló szerződést a napokban írták alá az együttműködő partnerek.
A létrejövő fenntarthatósági kompetencia központ legfőbb célja a magas szintű kutatás-fejlesztési infrastruktúra és tudásbázis kiépítése, valamint egy versenyképes K+F+I fejlesztőgárda felállítása. A fenntarthatósági kompetencia központ kiépítése idén márciusban indul és várhatóan 2023 februárjában fejeződik be Veszprémben és Nagykanizsán.
„Együttműködésünkkel egy olyan körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntarthatósági kompetencia központ jön létre a Pannon Egyetemen, mellyel reményeink szerint hamarosan már nemcsak a hazai fejlesztések élén járunk, hanem az innovációs fejlesztések nemzetközi térképén is meghatározóak leszünk. A stratégiai partnerségünkkel példaértékű összefogás indul útjára, és még számos ehhez hasonló, jövőbe mutató elképzelések megvalósításán dolgozunk együtt az egyetemmel és a jövő fiatal tehetségeivel” – mondta Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója.
A kompetencia központ jól illeszkedik a MOL 2030 stratégiájába, melynek egyik kiemelt célja a fenntarthatóság, illetve tovább erősíti az egyetemi együttműködést is. A projekt megvalósításával a környezetvédelem, a fenntarthatóság, a nyersanyag- és ásványkincsekkel való felelős gazdálkodás területein az ország vezető kutató-fejlesztő erejévé válhat a konzorcium.
A pályázaton elnyert 4,775 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatás a fenntarthatósági fejlesztéseket támogatja öt fő téma mentén: víztechnológiák, hulladék- és műanyag-újrahasznosítás, fenntartható energiatermelés, valamint a jövő városainak fejlesztése és a turizmus környezettel összhangban megvalósuló alakítása. A megvalósításban a Pannon Egyetem együttműködő partnerei a MOL Nyrt., a Hidrofilt Kft., a Netta Pannónia Kft., a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., valamint a Nagykanizsai Városfejlesztő Kft.
Kapcsolódó cikkek
- Mol Mobile: Mobilszolgáltatást indított a Mol
- Mobilszolgáltatást indított a Mol – Mol Mobile
- 130 álláshelyet kínál a MOL friss diplomásoknak
- Nemzetközi karrierépítés a MOL segítségével
- Minden rekordot megdöntött a STRAND Fesztivál
- A MOL is az EIT Digital tagjai között
- Még több MOL-kúton lehet az elveszett kutyákat beazonosítani
- A MOL kihirdette a 12. alkalommal megrendezett Freshhh verseny győzteseit
- Meglepően sok kutya talált újra haza a MOL töltőállomások mikrochip-leolvasóinak segítségével
- Országszerte 54 MOL töltőállomáson segíti a mikrochip-leolvasó az elveszett kedvencek hazajutását