A technológia mentheti meg a kiskereskedőket
2020. január 22.
Öt év alatt közel 20 ezerrel csökkent a hazai kiskereskedelmi üzletek száma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint. A sarki boltok megszűnésével járó folyamatot lelassíthatja a Schneider Electric és a Scale Computing új, közös megoldása.
Míg 2014 június végén még közel 140 ezer kiskereskedelmi boltban vásárolhattak a magyar fogyasztók, addig tavaly június végén mintegy 20 ezerrel kevesebb, valamivel több mint 120 ezer üzlet volt az országban a KSH adatai alapján. Az internetes vásárlás növekvő népszerűsége, az egyre kiélezettebb árverseny és a rendkívül nehéz munkaerőpiaci helyzet egyaránt kihívást jelent a nagy üzletláncoknak, illetve a kis- és közepes kereskedelmi vállalkozásoknak.
A technológia azonban segítséget kínálhat ebben a helyzetben, a Schneider Electric és a Scale Computing új megoldása ugyanis elviszi az üzletekbe a hatékonyabb működéshez szükséges számítási kapacitást és képességet. A Scale Computing HC3 Edge virtualizációs platformja, illetve a Schneider Electric EcoStruxure Micro Data Centers kombinációja segít a kiskereskedőknek az áruházon belüli feladatok elvégzésének optimalizálásában, illetve a vásárlók jobb kiszolgálásában.
Az integrált, gyorsan telepíthető megoldás átfogó és biztonságos informatikai infrastruktúrát biztosít, aminek köszönhetően az egyes, a központtól távol lévő üzletekben mini adatközpontok működtethetők, támogatva ezzel a gyors döntéshozatalt, legyen szó akár az árukészlet összeállításáról, vagy az aktuális fogyasztói igényekhez való alkalmazkodásról.
A Scale Computing és a Schneider Electric közös megoldása a dolgok internete (IoT) kínálta opciók kiaknázására is lehetőséget kínál a kereskedőknek, hiszen a készletgazdálkodás mellett az épületmenedzsment, az eszközök kezelése is egyetlen platformról irányítható.
A HC3 Edge gyorsan telepíthető, webes böngészőn keresztül biztosít elérhetőséget a távoli rendszerekhez és a tárolóegységek, valamint a virtuális gépek kezelés egyetlen felületről oldható meg. A megerősített biztonságot kínáló rendszer szabványosított megoldásainak köszönhetően gyorsan és költséghatékonyan bevethető. A HC3 Edge szoftvert választó kiskereskedelmi cégeknek nem kell rejtett költségektől tartaniuk, és a termék árában a biztonsági mentés és helyreállítás is benne van.
Kapcsolódó cikkek
- A Siemens az okos épületek vezető IoT platform szolgáltatója
- Itt az összekapcsolt jövő: ez várható idén az IoT-eszközök terén
- Önmagában az IoT nem elég
- A Samsung ismertette emberközpontú fejlesztéseit és kísérleti projektjeit
- A Samsung a CES 2020 kiállításon jelentette be az “Élmények Korszakát”
- CES 2020 – Bosch: Fókuszban a mesterséges intelligencia
- Bosch: Kiemelt szerepet kap a mesterséges intelligencia
- Sportversenyeken edzi az SAP a jövő üzleti alkalmazásait
- Tech startupok segíthetnek a gyümölcstermesztés felvirágoztatásában
- Mesterséges intelligencia és gépi tanulás oldhatja meg az élelmezési problémákat