Meghirdették a 2019. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot
2019. december 5.
A Magyar Innovációs Szövetség, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt, keresi azokat a gazdasági társaságokat, ill. szervezeteket, melyek 2019-ben kiemelkedő innovációs tevékenységgel, jelentős üzleti hasznot értek el. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtandó Innovációs Nagydíjra és további hét innovációs díjra, 2020. február 12-ig lehet jelentkezni.
2019. december 2-án, az MTA-n, a Magyar Innovációs Klub „Kiemelkedő innovációs teljesítmények” c. konferenciáján hirdette meg a Magyar Innovációs Szövetség a 28. Magyar Innovációs Nagydíjat, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt. A pályázaton azok a Magyarországon bejegyzett vállalkozások, ill. szervezetek vehetnek részt, amelyek a 2019. évben kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel (új termékek, új eljárások, új szolgáltatások értékesítése) jelentős üzleti hasznot értek el.
A találkozón Dr. Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség tiszteletbeli elnöke ismertette a jelentkezés feltételeit, az eddigi tapasztalatokat. A pályázat először 1992-ben került kiírásra, az azóta eltelt 27 év során 1229 pályázat érkezett, s az 1068 mérhető innovációs teljesítmény közül 210 kapott innovációs díjat.
Az elbírálás során a bírálóbizottság a 2019-ben az innovációból elért eredmény/árbevétel, és egyéb műszaki, gazdasági előnyök mellett, az innováció eredetiségét, újszerűségét, ill. társadalmi hasznosságát, valamint a pályázat kidolgozottságának színvonalát is értékeli.
A meghirdetésen a bírálóbizottság elnöke, Dr. Palkovics László, miniszter nevében Bódis József, az ITM államtitkára tartott köszöntőt, és előadott Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke is „A 2020. év innovációs célkitűzései” címmel.
A „Kiemelkedő innovációs teljesítmények” c. konferencia keretében a 2018. évi innovációs díjakat elnyert vállalkozások közül
- az Innovációs Nagydíjat nyert Omixon Biocomputing Kft. ügyvezető igazgatója, Simon Zoltán – aki egyben az idei Innovációs Klub ülés házigazdája is volt –,
- az Ipari Innovációs Díjban részesült FUX Zrt. vezérigazgatója, Barkóczi István, az Informatikai Innovációs Díjban részesült Sanatmetal Kft. üzletág-vezetője, Pajtók Marina, az NKFIH 2018. évi “Alapkutatástól a piacig˝ Innovációs Díjában részesült Mirrotron Kft. ügyvezetője, Mezei Ferenc, a 2018. évi Startup Innovációs Díjban részesült Webshippy Magyarország Kft. igazgatósági tagja, Perényi András, az SZTNH 2018. évi Innovációs Díjában részesült Teqball Kft. Kft. egyik alapítója, Huszár Viktor
számolt be a 2019. évi innovációs tevékenységükről.
A rendezvényen került sor a Magyar Innovációs Szövetség és a Valor Hungariae Zrt. együttműködési megállapodásának aláírására is. A megállapodást a Szövetség részéről dr. Pakucs János, tiszteletbeli elnök, Prof. Dr. Szabó Gábor, elnök, a Valor részéről Lepsényi István vezérigazgató látta el kézjegyével.
Kapcsolódó cikkek
- Negyedik alkalommal kapott Zöld Nyomda díjat a Xerox
- Kihirdették a 2019-es Az Év Honlapja pályázat díjazottait!
- Influencer témájú szakdolgozatok nyertek az IAB Hungary pályázatán
- Stratégiai együttműködési megállapodás a Magyar Innovációs Szövetség és a Tungsram között
- A Médiatanács elfogadta a közösségi rádióknak és tévéknek szóló négyszázmillió forintos üzemeltetési pályázatot
- Lezárult Magyarország legrangosabb marketingkommunikációs pályázata
- Médiatanács: Jövőre is 1,3 milliárd forintot nyerhetnek el a médiaszolgáltatók támogatásra
- November 15-ig várják a pályázatokat a Sportmarketing Díjra!
- Médiatanács-bírságok helytelen korhatár-besorolás miatt
- Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre