Mesterséges intelligencia alkalmazása a kis- és közepes vállalkozásokért
2019. október 21.
Egy magyar szoftverfejlesztő cég világszerte élen jár a gyártó-, logisztikai- és kereskedelmi szoftvermegoldások fejlesztésében. Legújabb áttörésük, hogy a piacon elsőként alkalmazzák gyártási rendszerekben a genetikus algoritmus alapú mesterséges intelligenciát, melynek köszönhetően a kis- és közepes vállalkozások az adott folyamatra fordított időt és költségeket legalább 30-40 százalékkal tudják csökkenteni.
„Ez a fejlesztés a jövő technológiája. Abban bízunk, hogy világszerte el fog terjedni, ugyanis az ebben alkalmazott megoldásoknak köszönhetően legalább két év versenyelőnyünk van. A genetikus algoritmusnak köszönhetően új szemlélet jelent meg a folyamatokban: a szoftver az adott válaszra nem a tökéletes, hanem számos paramétert mérlegelve a lehető legjobb megoldást adja meg úgy, hogy mindig érvényes és végrehajtható tervet hoz létre a gyártástervező számára. Így rendkívül rövid idő alatt képes a termelés optimális megtervezésére” - emel ki néhány jellemzőt Tóth Gábor, a VariaTech Consulting Kft. ügyvezető igazgatója, a fejlesztések irányítója.
A cég szoftverei az egyik legelterjedtebb vállalatirányítási rendszert, a SAP Business One-t egészítik ki a legkorszerűbb iparágspecifikus funkcionalitással, figyelembe véve a technológiai fejlődés és az Ipar 4.0 által teremtett új kihívásokat. Ráadásul nem a nagyvállalatok, hanem a kis- és közepes vállalkozások számára fejlesztenek gyártásoptimalizáló megoldásokat. Jelenleg világszerte 600-nál is több cég használja termékeiket, az itt felmerült igények irányították a fejlesztés útját, melyekre a választ csak mesterséges intelligencia alkalmazásával tudták megadni. A szoftver egyik előnye, hogy nagyon gyorsan használatba lehet venni. A legtöbb finomtervező ugyanis úgy van felépítve, hogy akár egy évet is kell dolgozni a bevezetésén, ez azonban akár 6 hét alatt bevezethető.
„A tapasztalataink alapján a szoftver használói nemcsak a költségeket, de a ráfordított időt is legalább 30-40 százalékkal tudják csökkenteni. Emellett a szoftver szimulálni is tud, tehát hogyha nem várt probléma, megoldandó feladat keletkezik, akkor ezeket nem kezdi el azonnal végrehajtani, hanem több változatot készít, és ezek közül választja ki a legoptimálisabbat. A mesterséges intelligenciának köszönhetően ráadásul ezt villámgyorsan megteszi, hiszen rengeteg adatot képes pillanatok alatt feldolgozni, “átgondolni”. Az egyik vállalatunknál például a szoftver bevezetése előtt két napig tartott a havi termelési terv elkészítése, ezt a szoftverünk 4 másodperc alatt készíti el” - emelte ki az ügyvezető. A genetikus algoritmus alkalmazásával a szoftver tulajdonképpen az evolúciót próbálja szimulálni az adott rendszeren belül. Így a régebbi algoritmusokhoz képest az a legnagyobb különbség, hogy a mesterséges intelligencia sohasem tökéletest alkot, hanem mindig egy már jó megoldást keres, és ezt fejleszti folyamatosan.
Kapcsolódó cikkek
- Világszerte egyedülálló megoldás magyar szoftverfejlesztőktől
- Az ABB szoftvermegoldása segít javítani Japán energiaellátásának megbízhatóságát és hatékonyságát
- A Fujitsu mérsékli a vizuális ellenőrzést támogató MI-megoldások költségeit
- A Fujitsu mesterséges intelligenciával alakítja át a vevőutat és fokozza a bolti hatékonyságot
- Mesterséges intelligenciával küzdenek az önkiszolgáló pénztáraknál elkövetett csalások ellen
- Globális siker a világ első, mesterséges intelligencia alapú e-sport trénere
- Az Omnicoach nemzetközi értékesítése december 7-én indul
- Magyar fejlesztésű, AI-alapú coach segítheti az Overwatch játékosokat a fejlődésben
- Overwatch játékosoknak segít az Omnicoach
- Statikus weboldalakat tesz pár klikkel szerkeszthetővé a magyar startup