Az egyetem nem csak az egyetemről szól
2019. október 16.
Az egyetemista fiataloknak sokszor sok helyről kell összeszedniük azt a tudást, amivel majd képesek lesznek úgy kilépni a munkaerőpiacra, hogy kevés aggály legyen bennük. A ChaosStack fejlesztői verseny kétszeres győztesével, Rabatin Gáborral beszélgettünk a fiatalok lehetőségeiről, amiket érdemes az egyetem mellett átélni.
A magyarországi felsőfokú oktatás jó minőségű, de többségében elmélet központú, így a soft skillek fejlesztése, úgy, mint a csoportmunka, kritikus gondolkodás, kommunikáció és társai háttérbe szorulnak. Egy friss egyetemistának keresnie kell az ingereket, hogy merre induljon saját útjának feltérképezése érdekében.
„Számomra két nagyon fontos út van: a szakkollégiumi élet és a versenyek. Ezekből tanulok a legtöbbet.” – mesélte Rabatin Gábor, aki jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökinformatika mester szakos hallgatója. – „A szakkollégium egy olyan professzionális játszótér, ahol tét nélkül ki lehet próbálni a nagybetűs élet kihívásait, a Simonyi Károly Szakkollégium víziója szerint pedig egy ’szakmai ugródeszka’ a szervezet, hiszen konkrét speciális szakmai tudást is elsajátíthatunk.”
A szakkollégiumi mozgalom keretein belül menedzsment készségeket és szakmaspecifikusan szakmai ismereteket is könnyen és gyorsan magukévá tehetnek a szakkollégiumok tagjai.
„A versenyzés mindig is a véremben volt, imádom magam kihívások elé állítani és tesztelni a tudásom. Eleinte nehezebben ment, de mint mindenben, ebben is sokat lehet fejlődni, ráadásul a sok különböző típusú verseny közül, mindenki megtalálhatja a hozzá legjobban illőt” – tanácsolja Rabatin Gábor. – „Kipróbáltam magam már ACM programozó versenyeken, gazdasági esettanulmányi versenyeken, hackathonokon, de a kedvencem és amiben a legeredményesebben szerepeltem eddig, azok a fejlesztői versenyek, például amilyen a ChaosStack is, amikor rövid idő alatt sok különféle feladatot kapunk. Ezek egyszerre fárasztanak el és töltenek fel.”
Az idei ChaosStacket 2019. szeptember 28-án rendezték meg és a versenyzőknek 10 különböző feladatot kellett megoldaniuk, többek között adatelemzési, gépi tanulási, web fejlesztési és algoritmikus területekről. A versenyen 20 csapatban 80 fő versenyzett és reggel 9-től este 7-ig folyamatosan dolgoztak a kihívásokon. A versenyt Rabatin Gábor, Móricz Tamás és Király Bálint csapata nyerte mindössze 1 ponttal megelőzve a „1337” csapatot.
Kapcsolódó cikkek
- Elstartolt a Green Fox Academy részidős programozóképzése
- Hogyan lesz egy háromgyerekes fizikusból programozó egy innovatív ITC-cégnél?
- Európa legnagyobb hackathonja ismét Budapesten
- Egymilliót egy ötletért!
- Egy fejlesztői verseny, ahol nem csak a fejlesztés számít
- Tanulj programozni a hétvégeken
- Középiskolás lányokat tanít matematikára és programozásra a Morgan Stanley
- Karrierváltás: a vendéglátós, a marketinges és a katona is programozóként kezdett új életet
- Már a 400. junior fejlesztőt bocsátotta a magyar munkaerőpiacra a Codecool
- Már 400. diákját helyezte állásba Magyarországon a Codecool Programozóiskola