Stabil növekedés változó környezetben
2019. április 20.
- A teljes rendelésállomány +3%*-kal, míg a teljesítésre váró rendelésállomány +6%-kal nőtt
- A kisebb, de rendszeres megrendelések állománya +6%-kal nőtt, szintje minden divízióban és minden régióban emelkedett
- 4%-kal nőtt az árbevétel; a gyorsan számlázható rendelésállomány aránya (book-to-bill ratio**): 1,11x
- Az üzemi EBITA marzs** 11.2%; alakulását 100 bázisponttal befolyásolta a GEIS akvizíció hígító hatása, illetve további 100 bázisponttal az átállási költségek is befolyásolták
- Az adózott nyereség 535 millió USD, ami -6%-os csökkenést jelez
- A működési EPS** 0,31 $, +5%***
- Az üzemi tevékenységek cash-flow-ja -256 millió dollár; egész évre stabil, kiegyensúlyozott készpénztermelő képességet várunk
- Globális szoftverfejlesztési együttműködés került bejelentésre a Dassault Systèmes-zel
„A rendelésállomány és az árbevétel első negyedévben elért stabil növekedése a portfóliónk minőségét és rugalmasságát bizonyítja, mivel ezeket a jó mutatókat annak ellenére tudtuk elérni, hogy néhány célpiacunkon, különösen a gyártásautomatizálás és az automatizálási szektorban, a kereslet lanyhulása volt tapasztalható”, – nyilatkozta Timo Ihamuotila, az ABB pénzügyi igazgatója.
„Továbbra is a működési teljesítményre, valamint a GEIS integrálására fókuszálunk. Ha a GEIS akvizíció hígító hatásától eltekintünk, akkor látható, hogy az üzemi marzs már emelkedést mutat. Jól haladnak az „Energetikai Hálózat” divíziónk eladásának előkészületei. A négy új üzletágunk a terveknek megfelelően április 1-én megkezdte működését.”
2018. december 17-én az ABB bejelentette, hogy az „Energetikai Hálózatok” divízióját eladta. Következésképpen az Energetikai Hálózatok divízió eredményeit megszűnt tevékenységként mutatjuk be. A vállalat összes időszakra vonatkozó eredményei ennek megfelelően lettek módosítva.
Rövid és hosszú távú kilátások
A makrogazdasági mutatók vegyes képet mutatnak Európában, az USA-ban és Kínában a növekedés folytatódása várható. A globális piac növekszik, azonban a világ egyes részein fokozódó geopolitikai bizonytalanságok tapasztalhatók. Az olajárak és a devizaköltségek hatásai várhatóan továbbra is befolyásolják a vállalat eredményeit.
Az ABB négy új üzletága stabil pozíciókkal rendelkezik, a vonzó célpiacaikon az első vagy a második számú piaci szereplőnek számítanak. A vállalat új üzletágainak – név szerint: Energetika, Ipari Automatizálás, Hajtások, Robotika és Gyártásautomatizálás – célpiacai hosszú távon várhatóan évente 3,5-4 százalékkal bővülnek majd.
_____________
* A megrendelések, a teljesítendő megrendelések és bevételek növekedési rátái összehasonlítható alapon (a helyi valutát a felvásárlásokkal és értékesítésekkel korrigálva).
** Nem-GAAP alapú számokat lásd a “Supplemental Financial Information”-ben.
*** Az EPS növekedési ráta kerekítetlen összegekből számítva. Az egy részvényre jutó összehasonlítható üzemi eredmény állandó valutában (a 2014-es árfolyamok nincsenek hozzáigazítva a portfólió változásokhoz).
**** Állandó valuta (nincs a portfólió-változáshoz igazítva).
***** Az összeg számításánál a folytatódó és nem folytatódó tevékenységek számai is figyelembe lettek véve.
Kapcsolódó cikkek
- Idén az ABB Kft. vezetője kapta “Az év külföldi vállalatvezetője” díjat
- Az ABB Kft. ügyvezetője, Taira-Julia Lammi az év külföldi vállalatvezetője
- Az ABB és az Ericsson tovább erősíti kapcsolatát
- Új vezetői kinevezések a PS-nél
- Új üzletágvezetővel segítheti további növekedéshez a bankokat az EY
- A Huawei minden üzletága növekedni tudott 2018-ban
- Erős évet zárt a Huawei
- Stabil növekedés
- A Check Point Software Technologies 2018-as pénzügyi eredményei
- A Magyar Telekom 2018. harmadik negyedéves eredményei