A Schneider Electric új energiaellátási megoldásokkal támogatja az előregyártott, moduláris adatközpontokat
2018. december 7.
Az edge computing terjedésével az adatfeldolgozás közelebb kerül az adatok keletkezésének helyéhez, elsősorban a kritikus fontosságú adatok azonnali elérhetősége miatt. Ezzel párhuzamosan az előregyártott, moduláris adatközpontok piaca is egyre dinamikusabban növekszik, hiszen a szolgáltatóknak ez esetben is ugyanazt a magas szintű teljesítményt kell nyújtaniuk a helyi, kisebb adatközpontok, mint a nagy szerverparkok számára.
Mindezt gyors rendelkezésre állással és a távoli infrastruktúrákra jellemző kockázatok nélkül. Az igényekre reagálva a Schneider Electric kibővítette kínálatát, amellyel így az iparág legszélesebb portfólióját nyújtja a tápellátást, hűtést és IT-támogatást biztosító, előregyártott adatközponti rendszerekből. A vállalat az Uptime Institute TIER-Ready programjához csatlakozva minősített adatközponti referenciamodelleket is bemutatott, amelyekkel jelentősen megkönnyíti az adatközpontok számára a Tier tanúsítás megszerzését.
Új tápmodulok a kínálatban
Az előregyártott energiaellátási modulokat tartalmazó szélesebb választékkal a Schneider Electric az adatközpont-iparág elvárásaira reagál, eleget téve az energiaellátás gyorsabb és egyszerűbb kiépítésére vonatkozó szolgáltatói igényeknek. A vállalat EcoStruxure architektúrájával kompatibilis és testre szabható kialakítású berendezések 400 voltos feszültségtartományban, 625 kW-tól egészen 1,25 MW-ig terjedő kapacitással érhetők el. A megoldások a legújabb, lítiumionos akkumulátorokkal ellátott, nagyteljesítményű Galaxy VX UPS-ekkel, Prisma LV kapcsolószekrényekkel és felügyeleti szoftverrel érkeznek.
Egyszerűsített tanúsítási folyamat
Az adatközpontokat világszerte hitelesítő szervezet, az Uptime Institute TIER-Ready minősítési programja kifejezetten az előregyártott, moduláris szerverparkok Tier tanúsítását segíti azzal, hogy jelentős mértékben leegyszerűsíti és felgyorsítja a folyamatot a tervezéstől a kivitelezésig, miközben akár a felére is csökkentheti a gyártók és a végfelhasználók költségeit. A nemzetközi adatközpont-hatóságként is emlegetett intézet minden referenciamodell esetében ellenőrzi és jóváhagyja az átfogó műszaki dokumentációt, a terveket és a berendezéseket.
A Schneider Electric EcoStruxure for Data Center platformjához tartozó, TIER osztályozási rendszernek megfelelő modellek 90 kW-os Tier II minősítésű All-in-One modul és 500 kW-os Tier III minősítésű, többmodulos megoldások formájában érhetők el a 400 voltos kategóriában.
„A felhő- és egyéb szolgáltatásokat nyújtó vállalatok, valamint nagyvállalati ügyfeleink is egyre inkább moduláris rendszerépítési módszereket keresnek, hogy felgyorsítsák, egységesítsék és leegyszerűsítsék a telepítési folyamatot a kiszámíthatóbb és megbízhatóbb adatközponti működés érdekében. Energiaellátási megoldásaink széles választékával és TIER-Ready referenciamodelljeinkkel tovább csökkentjük a telepítési időt, és megkönnyítjük az adatközpontok tervezésének folyamatát” – mondta Andrew Bradner, a Schneider Electric előregyártott moduláris adatközpontokért felelős alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb területen bizonyítottak a sokoldalú NetShelter rackszekrények
- Hogyan fordítsuk előnyünkre az energiaellátási kockázatokat?
- Szélturbinában működő adatközpont közel nulla kibocsátással
- Petabájt-nagyságrendű adattárolás a Fujitsutól
- Minden eddiginél nagyobb kapacitású az ETERNUS DX8900 S4 tárolórendszer
- Schneider Electric tanácsok az elektromos közlekedés infrastruktúrájának kiépítéséhez
- A jövőbe vezető út elektromos autókkal van kikövezve
- A Schneider Electric megoldása új bevételi forrásokat nyit az üzemeltetőknek
- Felhőalapú adatközpont-felügyeleti megoldás a Schneider Electrictől
- Dell EMC PowerEdge MX: moduláris infrastruktúra az informatikai átalakuláshoz