Hogyan védjük meg céges értékeinket a kiberbűnözőktől?
2018. szeptember 10.
A Juniper Research szerint a globális adatszivárgások költsége 2019-re várhatóan 2 milliárd dollárra emelkedik, amelynek zöme a nagyvállalatokat sújtja majd. Ezekhez a nagyobb cégekhez azonban sokszor mintegy ugródeszkaként a kisebb, gyengébben védett kisebb vállalkozásokon, beszállító partnereken keresztül vezet a kiberbűnözők útja, akik a könnyebb utat választva innen támadják meg később a kiszemelt jelentősebb célpontokat. Egy ilyen incidens azonban erkölcsileg és anyagilag is komoly veszélyeket, súlyos adat- valamint bizalomvesztést, hírnév rombolást jelenthet az érintett kkv-k számára. Az ESET szakemberei összegyűjtötték a kis- és középvállalkozások számára a legfontosabb tudnivalókat és tennivalókat a kiberbiztonság területén.
A kiberbiztonság elengedhetetlen a kkv-k számára is
- Mérje fel eszközeit, kockázatait és erőforrásait – mérje fel, hogy pontosan mit kell megvédenie, ismerje meg a fenyegetéseket és azonosítsa a szükséges erőforrásokat.
- Alkosson szabályokat – tegye világossá a kiberbiztonsági szabályokat, és ügyeljen rá, hogy a vezetők is kiemelten kezeljék a kiberbiztonságot.
- Válassza ki, hogyan hajtja végre a biztonsági folyamatokat - határozza meg, hogy milyen vezérlők és eszközök a legalkalmasabbak a biztonsági irányelvek érvényesítésére. Csak ellenőrzött, tudatosan megtervezett biztonsági folyamatokkal csökkenthető a kockázat.
- Telepítse ezeket az eszközöket – a kiválasztás után telepítse és alkalmazza ezeket a biztonsági megoldásokat.
- Oktassa rendszeresen alkalmazottait, a vezetőket és a beszállítókat – növelje a csapat biztonságtudatosságát és tudatosítsa: a kiberbiztonság mindenki felelőssége.
- További értékelés, auditálás, tesztelés - tartsa magát naprakészen a biztonsági trendekkel kapcsolatban, végezzen biztonsági teszteket, és győződjön meg arról, hogy az új projektek esetében is alkalmazzák a biztonsági előírásokat.
- Használjon titkosító megoldásokat a hordozható eszközök védelmére - így a GDPR elvárásainak is nagyobb mértékben felelnek majd meg.
- Válasszon jelszót tudatosan - különböző szolgáltatásoknál más-más jelszót használjanak.
- Alkalmazzon kétfaktoros azonosítást - minden olyan szolgáltatásnál, ahol erre van lehetőség kétfaktoros azonosítást használjanak.
- Készítsen rendszeresen biztonsági mentéseket - ezeket azután teszteljék is, hogy megbizonyosodjanak arról, vissza tudják-e állítani az adatokat.
Kapcsolódó cikkek
- Óvatlanabb a kibertérben a digitális generáció
- Kíváncsibbak, óvatlanabbak: hogyan védjük gyerekeinket a kibertérben?
- Az ESET legújabb felmérése szerint a szervezetek közel fele nem érti a különbséget az AI és az ML között
- A vállalatok csodafegyverként tekintenek a mesterséges intelligenciára és a gépi tanulásra
- Milyen veszélyek leselkednek a hálózatba kapcsolt eszközeinkre?
- IoT biztonsági incidensek már a robotporszívót, okos asszisztenst, fitnesz alkalmazást is érintik
- Mi lenne velünk rendszergazdák nélkül?
- Van egy ember a cégnél, akit ritkán látni, de ha baj van, azonnal hívhatjuk
- A nyár toplistás kártevői zsarolnak, reklámoznak és virtuális valutát bányásznak
- Elindultak a csalások a focivébén