Az Ericsson új megoldásával egyszerűbb lesz az 5G bevezetése
2018. szeptember 7.
Az Ericsson több új - hardver és szoftver - megoldást vezet be Ericsson Radio System portfóliójában, melyeknek célja, hogy a távközlési szolgáltatók még gyorsabban és rugalmasabban alakíthassák ki 5G hálózataikat.
RAN Compute – architektúra a nagyobb rugalmasságért
A rádió hozzáférési hálózatok (RAN) szoftver és hardver funkcióinak még rugalmasabb bevezetésére szolgáló RAN Compute olyan architektúra, amely lehetővé teszi, hogy a szolgáltatók az igényeknek megfelelően oszthassák szét az olyan RAN funkciókat, mint az antennanyaláb-formálás és és rádióvezérlés. Emellett a termék csökkenti a teljes bevezetési költséget, valamint lehetőséget nyújt az 5G felhasználási esetek finomhangolásához is.
A RAN Compute portfólió a jelenlegi alapsávi termékeken túl négy új RAN Compute termékkel bővül, amelyek a jelenlegi alapsávi termékekhez képest háromszor nagyobb kapacitást biztosítanak. A két új RAN Compute Baseband termékkel a szolgáltatók központosítva vagy a rádió-bázisállomáson vezethetnek be RAN-funkciókat, míg a két új RAN Compute Radio Processor segítségével a RAN-funkciók a rádióhoz közelebb helyezkedhetnek el, így téve lehetővé mobilszélessáv fejlesztését, a késleltetés minimalizálását, miközben a telephely helyigénye, környezeti terhelése is csökken.
Zökkenőmentesebb hálózati átállás az Ericsson Spectrum Sharing szoftverrel
A vállalat az új Ericsson Spectrum Sharing szoftvere az Ericsson Radio System hálózatokat készíti fel az 5G-re való rugalmas átállásra, tovább gyorsítva az új hálózatok bevezetését.
A Ericsson Spectrum Sharing azonos frekvenciasávon belül párhuzamosan, dinamikusan támogatja a 4G-t és az 5G-t, így lehetővé teszi a hálózat zavartalan és gyors átállítását az Ericsson Radio System hálózat segítségével, amint a hálózati szolgáltatók készen állnak a váltásra. Az új funkcionalitás a 2015 után szállított Ericsson Radio System rádióberendezésekre távoli szoftvertelepítéssel alkalmazható.
Ez a képesség lehetővé teszi, hogy a távközlési szolgáltatók sokkal rugalmasabb frekvenciaspektrum-migrációs stratégia mellett biztosítsanak országos 5G lefedettséget, és feleslegessé teszi rögzített spektrum erőforrások hozzárendelését az 5G-hez a 4G teljesítmény feláldozása árán. A megoldást egy egyedi Ericsson innováció jelenti, amely 3GPP Rel-15 szabványon alapul és az 5G készülékgyártóknak egyszerű adaptációt tesz lehetővé.
Kapacitás növelés városi területeken a Street Macro és az integrált transzport megoldásokkal
Az 5G telepítése nagyfrekvenciás tartományokban, a nagy kapcitások biztosítására városi területeken új kihívásokat jelent: Az Ericsson úgy módosítja transzport hálózati termékeit, hogy a kapacitás és esztétikum iránti igényeket kielégíthesse a Street Macro rádiókészülékekkel.
A rádió- és maghálózati funkciók közötti átvitelre összpontosítva az Ericsson a transzport portfólióját kifejezetten a backhaul és fronthaul kapcsolatoknak szenteli. Ennek keretében került sor például a Fronthaul 6000 adaptálására, hogy integrált és mindenre kiterjedő Street Macro megoldást lehessen biztosítani a milliméteres hullámhosszú 5G szolgáltatás bevezetéséhez.
A végpontok közötti 5G transzport portfóliójának bővítéséhez a Ericsson a Juniper Networks vállalattal dolgozik együtt. Az Ericsson Router 6000 termékcsaládját a Juniper hálózatperemi és maghálózati megoldásai fogják kiegészíteni, folyamatos kapcsolatot biztosítva a rádiócella telephelytől a maghálózatig, ami garantálja az 5G rendszer teljesítményét, minőségét és egyszerű használatát. A Juniper biztonsági termékei szintén bekerülnek az Ericsson megoldásaiba.
Az Ericsson az ECI-vel, a rugalmas hálózati megoldások egyik globális szállítójával létesített új partnerséggel bővíti a nagyvárosi hálózatokhoz kapcsolódó optikai transzport kínálatát. Az ECI-vel partnerségben az Ericsson képes lesz továbbfejlesztett optikai transzport megoldásokat szállítani a szolgáltatóknak, valamint a kritikus infrastruktúrával rendelkező ügyfeleknek.
Az új megoldásokat az Ericsson Los Angelesben a Mobile World Congress Americas rendezvényen mutatja be szeptember 12-14. között. Kereskedelmi forgalomban 2019 második felében lesznek elérhetők.
Kapcsolódó cikkek
- Az Ericsson új fejlesztéseivel gyorsabb és rugalmasabb lesz az 5G bevezetése
- A telekom bemutatta az első Magyarországi, valós körülmények között létrejött 5G kapcsolatot
- Magyarországon először mutatott be valós körülmények között 5G kapcsolatot a Telekom
- Az Ericsson Mobilitási Jelentésének fő megállapításai
- Közeleg az 5G, felfutóban a mobil IoT
- Az Ericsson eredményeit 5G technológiai innovációs díjakkal ismerték el
- Díjazták az Ericsson 5G technológiáját
- A szolgáltatók az 5G segítségével jelentősen növelhetik bevételeiket
- Ericsson üzleti útmutató szolgáltatóknak
- Laborteszten 2 Gbps rekordsebességet értek el