Cisco infrastruktúrán működik a MOL 3 dimenziós geológiai kutató rendszere
2018. május 3.
A MOL Csoport a Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) technológiáját választotta innovatív, távoli 3D vizualizációs infrastruktúrájához.
A MOL Landmark DecisionSpace Geosciences 10ep (DSG) alkalmazás alapvetően az olaj- és gázlelőhelyek kutatását, feltérképezését szolgálja, valamint a földfelszín alatt található olaj- és gázkészletek modellezését teszi lehetővé. A Cisco UCS ehhez az alkalmazáshoz biztosítja az adatközponti hátteret.
A Landmark DSG alkalmazás új verziója integrált munkafolyamatokat, a munkacsoportok közötti együttműködést, jobb adatkezelést és felhasználói élményt kínál, ugyanakkor a szoftver működéséhez nagy teljesítményű hardverpark és hálózati alapok szükségesek. A távoli 3D virtualizáció hasonló a központi szerver és vékonykliens technológiákhoz, azonban itt a szerver oldalon erős grafikai processzorokra (GPU - Graphics Processing Units) van szükség a 3 dimenziós adatok feldolgozásához. Ennek következtében nincs szükség nagy értékű dedikált grafikus munkaállomásokra, a felhasználók bármilyen - grafikus képességekkel nem rendelkező - klienssel, akár laptoppal, tablettel is meg tudják jeleníteni a nagy felbontású 3D-s képinformációkat.
A rendelkezésre álló idő- és költségkeret alapján a MOL egy új, távoli 3D vizualizációs infrastruktúra kiépítése mellett döntött a hagyományos, helyi grafikus munkaállomás alapú megoldás helyett. Bár több élvonalbeli 3D Virtual Desktop Infrastruktúra (VDI) megoldás létezik a piacon, a MOL végül a Linux Terminal Serverre építve, 3D grafikával, nagy teljesítményű Cisco szerverekkel, és speciális 3D-s távoli asztali virtualizációs szoftverekkel (NICE DCV) alakította ki az új infrastruktúrát.
"Nem előre csomagolt IT megoldást kerestünk. Olyan technológiai partnerrel akartunk dolgozni, akivel folyamatosan együttműködve haladhatunk előre a geotechnológiai rendszereink fejlesztésében." – mondta Jagtar Singh, a MOL Nyrt. E&P IT infrastruktúra mérnöke.
A fejlesztés adatközponti hátterét a Cisco UCS technológiája adta, amely az első, teljes mértékben szoftver alapú szerver megoldás (Software Defined Computing) a piacon. A Cisco UCS egyedülálló módon közös platformon egyesíti a szerverparkot, és a LAN (Local Area Network) illetve SAN (Storage Area Network) hálózati funkciókat. Előnyei közé tartozik az egyszerűsített architektúra, az adatközponti komponensek integrált kezelése, az egyszerűbb kábelezés, valamint az ezekből adódó alacsony energiafogyasztás. Az UCS platformot választó szervezetek többsége a MOL-hoz hasonló problémákkal küzd: az adatmennyiség és a szerverek mérete növekszik, miközben igyekeznek csökkenteni az üzemeltetési költségeket és fenntartani a skálázhatóságot. A Cisco megoldása képes kiszolgálni ezeket az igényeket. Az infrastruktúra szilárd alapot ad a fejlesztéssel kapcsolatos jövőbeni tervekhez, amelyek között a különféle platformok közötti egyszerű átjárhatóság (asztali számítógépek, vékony kliensek, mobil és táblagépek), illetve a munka helyszínétől független WAN elérhetőség is szerepel.
A Landmark geológiai alkalmazás infrastruktúráját a MOL a Cisco UCS megoldásaival, az Nvidia grafikus processzoraival, illetve a Dimension Data közreműködésével alakította ki.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent a Cisco előrejelzése a mobil adatforgalom alakulásáról
- Megjelent a Cisco előrejelzése a mobil adatforgalom alakulásáról
- Technológia és geológia kéz a kézben
- A Cisco új email biztonsági és végpontvédelmi megoldásokat mutatott be
- Cisco éves kiberbiztonsági jelentés: fejlettebb technológiákra kapcsolnak a vállalatok
- A Cisco közzétette éves kiberbiztonsági jelentését
- Cisco szándék alapú hálózati portfólió
- A Cisco új innovációkat jelentett be a szándék alapú hálózatokhoz
- Az elkövetkezendő évek technológiai trendjei a Cisco szerint
- Cisco: 6 technológiai trend 2018-ra és a rákövetkező évekre