Az ABB a legnagyobb beruházását hajtja végre Ausztriában
2018. április 11.
Egy évvel a B&R (Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik GmbH) felvásárlásának bejelentését követően az ABB azt tervezi, hogy 100 millió eurós beruházással csúcstechnológiai szintet képviselő innovációs és képzési campust épít a B&R székhelyének otthont adó felső-ausztriai Eggelsbergben. Az ABB több mint 130 éves történetében ez lesz a legnagyobb organikus beruházása az ipari automatizálásba, amely 1000 új csúcstechnológiai álláshelyet teremt majd Ausztriában.
Az új innovációs és képzési campusban az ABB Ability platform alapján fejlesztenek ki technológiákat a jövő gyára számára, amelyben a termelést és a gyártást intelligens és felhőre csatlakozó gépek és robotok végzik majd autonóm módon. A beruházás szervesen illeszkedik a cég Next Level stratégiájába, amely az innovációt a nyereséges növekedés egyik fő motorjának tekinti. Az ABB, amelynél közel 30 000-en dolgoznak a K+F és az alkalmazásfejlesztés területén, éves szinten 1,4 milliárd dollárt fektet be kutatás-fejlesztésbe. A B&R-nek több mint ezer alkalmazottja dolgozik kutatás-fejlesztés, illetve alkalmazásfejlesztés terén.
Az új kutatási-fejlesztési campus 35 000 m2 alapterületű lesz, és jelentős számú csúcstechnológiai színvonalú létesítménynek ad majd otthont. Az ultramodern kutatás-fejlesztési laborok mellett – amelyek az ipari vezérlőrendszerektől a gépi tanuláson át a mesterséges intelligenciáig fejlesztenek és tesztelnek majd automatizálási technológiákat–, a campusban épül majd meg az Automation Academy (Automatizálási Akadémia) is, amely a vállalat ügyfeleit, partnereit és alkalmazottait képzi ezen új technológiák használatára. Az ünnepélyes alapkőletétel a tervek szerint ez év nyarán lesz. A campus 2020 során kezdi meg működését. A beruházás befejezését követően az eggelsbergi egység lesz az ABB egyik legnagyobb kutatás-fejlesztési központja.
Az új campusnak köszönhetően a világ második legnagyobb, ipari automatizálási megoldásokat szállító vállalata tovább erősíti vezető pozícióját a gép- és gyárautomatizálás területén. A “diszruptív” technológiák fejlesztése lehetővé teszi, hogy az ABB még jobban ki tudja szolgálni a rendkívül vonzónak számító, 20 milliárd dolláros keresletet jelentő gép- és gyárautomatizálási szegmens igényeit.
Az ABB 2017 júliusában vette meg a B&R-t, amely akkor a gép- és gyárautomatizálás terén a világ legnagyobb, független beszállítója volt a termék- és szoftveralapú nyílt architektúrájú megoldások piacán. A B&R globális gép- és gyárautomatizálási üzleti egységként beintegrálódott az ABB Ipari Automatizálási divíziójába. A két vállalat portfóliójának egyesítését követően az ABB napjainkban az egyetlen olyan ipari automatizálási megoldásokat szállító cég, amely a mérés, a vezérlés, a hajtások, a robotika, az energetikai rendszerek és a digitalizálás terén a technológiák és a szoftvermegoldások teljes palettáját kínálja a vevők számára.
„A B&R kiváló teljesítménnyel indult az ABB égisze alatt, és túlszárnyalta elvárásainkat. Jól haladunk azon célunk elérése felé, hogy az árbevétel hamarosan meghaladja az 1 milliárd dollárt,” – nyilatkozata Ulrich Spiesshofer, az ABB vezérigazgatója Linzben, a Sebastian Kurz osztrák kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatón. „A 100 millió eurós beruházásunk új lendületet kölcsönöz a fejlődésnek, és tovább erősíti sikereink két alappillérét: az innovációt és a szakembergárdát. Azontúl, hogy új kutatás-fejlesztési kapacitást építünk ki, a beruházásnak köszönhetően tovább bővül a B&R Automatizálási Akadémiája is, amely világviszonylatban is egyedülálló oktatási és képzési programokkal áll majd a vevőink, partnereink és alkalmazottaink rendelkezésére.”
„Az eggelsbergi helyszín melletti egyértelmű elköteleződése nyomán az ABB piacvezetővé vált Ausztriában, az automatizálás terén” – mondta Sebastian Kurz Ausztria kancellárja. „Az ABB, ígéretéhez híven, olyan beruházást hajt végre, amelynek hatalmas jelentősége van Ausztria, mint nemzetközi presztízzsel rendelkező üzleti helyszín számára. Ez a fejlesztés komoly lendületet adhat a magas szintű képzettséget igénylő új munkahelyek további bővítésének is, és Ausztriát vonzó célponttá teheti a csúcstechnológia cégek számára.”
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB 100 millió eurót ruház be a globális innovációs és képzési campusba
- A Magyar Telekom megtartotta Éves Rendes Közgyűlését
- Tizenhárom Logitech terméket ismertek el Red Dot 2017 Termékdizájn-díjjal
- Rangos elismeréseket gyűjtött be a Logitech
- Új kelet-európai régiós vezető a Kaspersky Lab kibertanácsadó cégnél
- Eredményes évet zárt a BILK Zrt.
- A Huawei vállalati üzletága fejlődött a legdinamikusabban tavaly
- Több mint 15 százalékkal nőtt a Huawei bevétele 2017-ben
- Az ABB MMS megoldása erősíti a lengyel villamosenergia-hálózatot
- Az ABB szoftvermegoldása tovább erősíti Lengyelország nemzeti villamosenergia-piacát