A Lenovo bemutatta mesterséges intelligencia telepítés és fejlesztés eszközeit

A Lenovo, felismerve, hogy a mesterséges intelligencia (AI) kezdeményezések egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a nagyvállalatok és kutatóintézetek munkájában, megalkotta Lenovo intelligent Computing Orchestration (LiCO) elnevezésű eszközét a mesterséges intelligencia beépítésével járó nehézségek elkerülésére és a nagyteljesítményű számítógépes munkafolyamatok elősegítésére.

A LiCO az erőforrás menedzsment hatékonyabbá tétele mellett az egyszerre futó mesterséges intelligencia képzési munkálatok bevezetési folyamatát is egyszerűsíti. A LiCO olyan többszörös mesterséges intelligencia keretrendszereket támogat, mint a TensorFlow, a Caffe, az Intel Caffe, vagy az MXNet. A Singularity kiegészítőkkel e keretrendszerek számos verziója egyszerűen karbantartható és kezelhető. 

 

A LiCO emellett lehetővé teszi az Intel Xeon mérhető processzorokkal vagy az NVIDIA GPU processzorokkal való futtatást – beleértve a legújabb Tesla V100 gyorsítót is –, amely az ügyfelek hardverplatform választásán és a teljes életút költség (TCO) célzott beépítési rendszerekhez viszonyított, akár 35 százalékos csökkentését lehetővé tévő terheléseken alapszik.

 

 

Lehetővé vált a mesterséges intelligencia kiterjesztése

Az adatkutatók és a mesterséges intelligenciát vizsgáló mérnökök számára problémát jelent, hogy a képzési feladatok parancssori nyomon követése nagyobb eséllyel hordozhat hibákat és időigényes lehet. A LiCO ezeknek a kritikus hibáknak egy részét beépíti az intuitív GUI-alapú munkafolyamatokba és felügyeleti eszközökbe, amelyek segítségével akár 25-50 százalékkal is csökkenthetik a modellek beállításához szükséges időt.

 

„Amikor olyan fejlett mesterséges intelligencián alapuló megoldásokat alkalmazunk, mint a mély tanulás, az alkalmazástudósoknak két kihívással, a kerethasználattal és a képzési környezet (paraméter-hangolás és számítástechnikai infrastruktúra) beállításával kell szembenézniük. A szélesebb alkalmazkodóképesség e két akadályát hatékonyan csökkenti a Lenovo a LiCO rendszeren keresztül. Ennek eredményeképpen a különböző alkalmazási területeken dolgozó tudósok arra összpontosíthatnak, hogy rövid idő alatt hatékonyan megvizsgálhassák a nagy adatokat és ne kelljen időt fordítaniuk a nyílt forráskódú megoldások összeállítására” – mondta Dr. Raju Vatsavai, az Észak-Karolinai Állami Egyetem docense, a rendszer fő kutatója.

Értékteremtés a partnerek segítségével

A Lenovo, a partnerek  – Intel, az NVIDIA, a Mark III, byteLAKE – és a Lenovo Research & Technology csapatának erőforrásaira és szakértelmére támaszkodva számos, például az egészségügyi szolgáltatókat segítő, mesterséges intelligencián alapuló koncepciót fejlesztett ki.

 

A Lenovo mesterséges intelligenciát népszerűsítő átfogó kezdeményezése a felhasználókhoz is közelebb hozza a LiCO-t: az Egyesült Államokban, Németországban és Kínában épített innovációs központokban az érdeklődők a LiCO tesztelésével azt is megtapasztalhatják, hogy a rendszer milyen módokon segíti a fejlesztési kihívások kezelését.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció