Az ABB 45 millió dollár értékű megrendelést nyert a német villamosenergia-hálózat erősítésére
2018. február 26.
Az ABB 45 millió dollár értékű megrendelést nyert a német energia-átviteli rendszert irányító vállalattól, a TransnetBW-től. A megrendelés egy alállomás felújítására szól, amely Philippsburgban, Németország délnyugati tartományában, Baden–Württembergben található. A projekt keretében az alállomás meglévő légszigetelésű kapcsolóberendezéseit (AIS) kompakt kialakítású, 380 kV-os gázszigetelésű kapcsolóberendezésekre (GIS) cserélik. A megrendelés 2017 negyedik negyedévében érkezett.
Németországban folyik az energetikai rendszer átalakítását célzó “Energiewende” elnevezésű program végrehajtása, amelynek célkitűzése, hogy a megújuló energiaforrások részaránya 2050-re elérje a 80%-ot. A korábban hagyományos, fosszilis tüzelőanyagra alapozott energiatermelésre épülő német villamosenergia-rendszer a jövőben sokkal nagyobb mértékben támaszkodik majd tiszta energiaforrásokra, így például szél- és fotovoltaikus energiára. Az egyre növekvő mennyiségű megújuló energia országos hálózatba táplálása magasabb szintű rugalmasságot és nagyobb kapacitást tesz szükségessé.
A villamosenergia-hálózat fejlesztési terve keretében Németország észak-dél irányú, nagyfeszültségű, egyenáramú (HVDC) átviteli technológiára épülő összekötő vezetékeket kíván kiépíteni. Az első ilyen távvezeték az észak-rajna-vesztfáliai Osterathot köti össze Philippsburggal. Ez a HVDC távvezeték – amely az Ampion és a TransnetBW közös projektje keretében épült – a megújuló energiaforrásokból származó villamos energiát szállítja az ország déli része felé. Az üzembe lépő 380 kV-os GIS a “zöld energia” átviteli hálózatba történő zökkenőmentes betáplálását fogja biztosítani.
„Az ABB legújabb, kompakt kialakítású, megbízható és kiváló hatékonyságú GIS-technológiájának telepítése hozzájárul a németországi villamosenergia-átviteli rendszer megerősítéséhez” – nyilatkozta Patrick Fragman, az ABB Energetikai Hálózatok divíziójához tartozó Energetikai Hálózatok Integrálása részleg vezetője. „Nagy örömünkre szolgál, hogy az új projektnek köszönhetően továbbra is hozzájárulhatunk a németországi hosszú távú energetikai célok megvalósításához, és támogathatjuk az átállást a megújuló energiaforrások hasznosítására, ami kiemelt területnek számít az ABB Next Level stratégiájában is.”
A projekt keretében a meglévő kültéri kapcsolóberendezéseket kompakt kialakítású, 380kV-os, 3-gyűjtősínes GIS kapcsolóberendezésekre cserélik. Az alállomás szekunder berendezéseit és segédüzemi rendszereit szintén az ABB fogja kiépíteni.
Az ABB kompakt, beltéri kialakítású GIS technológiája a korábban alkalmazott AIS-rendszerrel összevetve akár 70%-os helymegtakarítást is lehetővé tesz. A kapcsolóberendezés épületen belüli telepítése hatékony védelmet nyújt az időjárás és az elszennyeződés ellen is.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásokat jelentett be
- Az ABB az új string inverterrel bővíti a napelemes invertereinek választékát
- Az ABB villámtöltőket szállít szingapúrba
- Az ABB villámtöltői látják el energiával a szingapúri önvezető elektromos buszokat
- Az ABB 2017. évi pénzügyi jelentése, és a negyedik negyedéves eredményei
- Kedvező a helyzet a nyereséges növekedés eléréséhez
- Az új technológiáknak köszönhetően az elektromos autók ismét nagy teljesítményükről válnak ismertté
- Az elektromos autók visszatértek a versenypályára
- Az e-járművek villámtöltése a közlekedési ökoszisztéma szerves részévé vált Davosban
- Az ABB és Davos városa innovatív e-járművekkel járul hozzá a fenntartható közlekedéshez