Elindult az „Okos egĂ©szsĂ©gĂŒgy: Merre tovĂĄbb?" rendezvĂ©nysorozat

Egy éve indultak és máris felforgatják azt, ahogy itthon a gyógyulásról gondolkodunk. A Bene Studio az elsƑ magyar egészségügyi startup studio: mobilappokat és okoseszközöket fejlesztenek, most pedig újszerƱ rendezvény-sorozatot indítottak “Okos egészségügy: Merre tovább?” címmel.

“Az egészségügy egy rendkívül összetett terület, ahol nemzetközi színvonalú fejlesztések szerintünk csak akkor születhetnek, ha a szakértƑk, állami vezetƑk és meghatározó vállalatok összefognak egymással. Ezt elƑsegítendƑ szerveztük meg a beszélgetést, melynek hírére többek között a GE Healthcare, a T-Systems és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ is jelezte, hogy szeretnének résztvenni, így mindenképp lesz folytatás.” - osztotta meg terveit az esemény megálmodója, Bene Bálint, a Bene Studio alapító ügyvezetƑje. 

 

 

Egészségügyi forráshiány, túlterhelt ellátórendszer, öregedƑ társadalom. Ebben a helyzetben hogyan segíthet a technológia? Péteri János egészségbiztosítási szakértƑ elmondása szerint hatezer lábat vágnak le évente Magyarországon a cukorbetegség következtében. “Nekem akkor tetszik a kütyü, ha van egy rendszer, ami integrálja. Az egészségbiztosító pedig azért fogja szeretni, mert csökken a kockázat, hiszen a páciens onnantól magának kontrollálja a gyógyulását. Így lehetƑség volna mondjuk évi kétezer lábat megmenteni.” 

 

A vércukormérƑket gyártó 77 Elektronika Kft. orvosigazgatója, Dr. Bibok György a tucatnyi újságíró elƑtt megosztotta, hogy évi 40%-os növekedésük az exportnak köszönhetƑ, a hazai piac még nem igazán érett meg a modern megoldásokra. “Itthon nincs meg az orvosok részérƑl sem a nyitottság az okoseszközök és appok iránt, mert ezek elsajátítása idƑt vesz igénybe, plusz munkát jelent és nincs finanszírozva számukra.”

 

A Bene Studio egyik mobilapp fejlesztése pont az orvosok távkonzultációs munkáját teszi kifizetƑdƑvé, míg másik fejlesztésük egy személyes egészség app, mellyel súlyos betegségek kiszƱrhetƑvé válnak, mielƑtt komoly problémát okoznának.

 

A hazai helyzetképre reagálva Bene Bálint így foglalta össze az elhangzottakat: “Magyarországon nagyon sok tehetséges fiatal szakember van, mérnökök, orvosok, és sok olyan vállalat, melynek egy-egy speciális területen rendkívül nagy tapasztalata van. Ha ezeknek a szervezeteknek sikerül együttmƱködni, olyan okos egészségügyi megoldások jöhetnek létre, melyek nem csak magyarok millióinak lehetnek segítségére, de nemzetközi szinten is sikert arathatnak.”

 

 
 
 

KapcsolĂłdĂł cikkek

 

Belépés

 

 

RegisztrĂĄciĂł