Milyen szerepet játszik a mesterséges intelligencia a kiberbiztonság területén?
2017. szeptember 17.
2017. szeptember 20-21-én már 13. alkalommal kerül megrendezésre az ITBN CONF-EXPO. A közel 80 programot felvonultató kétnapos rendezvény központi témája a mesterséges intelligencia lesz.
Azon belül is első napon az ember és gép, második napon pedig a gép és az ember kapcsolatát, jövőjét boncolgatják számos aspektusból. A felhasználók viselkedésének elemzése, kórokozók viselkedésének elemzése, incidensek automatikus kezelésének technikái, a gépek szerepe a jogosultságkezelés és megfelelés területén és számos hasonló téma kerül terítékre a szakmai előadásokon. Több támogató cég mutatja majd be saját, mesterséges intelligenciára épülő rendszereit, szolgáltatásait.
Az izgalmas téma, a számos kiállítói stand és a számottevő hazai és külföldi szaktekintély előadása garantálja a rendezvény töretlen renoméját.
Az előadók közül a teljesség igénye nélkül:
- Csányi Vilmos (etológus)
- Mikko Hypponen (finn kiberbiztonsági szakértő, újságíró)
- Dr. Rand Hindi (Data Scientist)
- Prinya Hom-Anek (Thai Igazságügyi Minisztérium kibervédelmi tanácsadója, ACIS)
- Thierry Karsenti (VP, SE & New Technology Unit, Europe, Check Point)
- Peter Kosinar (Senior Virus Researcher, ESET)
- Szvetelszky Zsuzsanna (szociálpszichológus, pletykakutató, az MTA tudományos munkatársa)
- Mariusz Sawczuk (Specialist Systems Engineer, F5)
- Gombás László (műszaki igazgató, Quadron)
- Fred Streeflend (EMEA Senior Product Marketing Manager, Palo Alto Networks)
- Vida Viktor (IT Biztonsági tanácsadó és szakértő, S&T)
„Miért különbözik ennyire egymástól ember és modern gép? Az ember egy ötletekkel és megérzésekkel teli, érzelem vezérelt biológiai teremtmény, mely az evolúció milliárdnyi évei alatt vált egyre tökéletesebbé. A gép pontos, hatékony, élettelen tárgy, mely durván számolva hetven évnyi innováció eredménye. Legalábbis az emberiség szempontjából. A kiberbiztonság mára alapvető dimenzióvá, ugyanakkor pedig az egyik legnagyobb kihívássá vált a fogyasztók és az üzletek, a civilek és a hadsereg, a polgárok és az állam számára. Óriási technológiai dilemmák, köd, amely támadások elkövetőinek kilétét fedi, a hackerek változatos motivációi, a nemzetállamok hatalmi játszmái, illetve az adatok és információk feldolgozásának előre nem látható kockázatai mind részét jelentik a problémacsomagnak. A hacking, a kiberzsarolás, a számítógépes rendszerekben történő visszaélések mára virágzó üzletággá váltak, melyek sok milliárdnyi dollár nyereséget termelnek a bűnözők számára és még több dollármilliárdnyi veszteséggel sújtják az áldozatokat. A rendkívül bonyolult és egyre több mutáción áteső kórokozók, a nulladik napi támadások riasztóan növekvő száma, a 100 milliárd IoT készülék közeledő rémálma, és az összes többi felmerülő, jelenleg még nem ismert fenyegetés a kibertérben.
A fentiek vezettek el minket ahhoz a felismeréshez, hogy az idei ITBN CONF-EXPO-t annak a témának szenteljük, hogy felgöngyölítsük a gépek embert segítő és veszélyeztető szerepeit, a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és automatizmus kérdéses szálait, melyek át meg átszövik mindennapi életünket csakúgy, mint a kiberbiztonság területét.” - Keleti Arthur – főszervező és ötletgazda
A rendezvény helyszíne: Groupama Aréna, további információ és regisztráció: www.itbn.hu
Kapcsolódó cikkek
- Fokozódó veszély a brutális mennyiségű adatforgalom
- A 7 fő csapás és ellenszerei
- Gyerekcsapdák a kiber játszótéren
- A Trend Micro első féléves jelentése a kiberbiztonsági befektetések fontosságára mutatott rá
- Milliárdos károkat okozott a kiberbűnözés az év első felében
- A kiberbűnözők fertőzött weboldalakat használnak a kriptovaluták bányászatára
- Hogyan lehetsz tudtodon kívül kriptobányász?
- A jövő már jelen
- A „bányászó” botnetek visszatértek – 51 milliót is kereshetnek a bűnözőknek
- A Kaspersky Private Security Network verzió gyorsítja a kibercsapdák észlelését