Az IBM és az Ericsson új fejlesztéssel áll elő az 5G terén
2017. február 8.
Az IBM és az Ericsson közös fejlesztésben hozott létre egy kompakt, szilíciumalapú milliméterhullámú (mmWave) fázisvezérelt antennarács integrált áramkört, amely 28 GHz-en üzemel, és a jövőbeni 5G bázisállomásokon lesz használható. A mmWave áramkör nagyban gyorsíthatja az 5G-kompatibilis kereskedelmi hálózatok bevezetését.
Az IBM Research és az Ericsson tudósai az áttörést egy kétéves együttműködés eredményeképpen érték el, amelynek célja a fázisvezérelt antennarácsok fejlesztése volt az 5G technológia számára. Az IBM szakértelme a magas fokon integrált, fázisvezérelt mmWave antennarács-áramkörök és az integrált antennák területén, valamint az Ericsson tapasztalata a mobilkommunikációs áramkörök és rendszerek tervezésében segített a partnereknek több új technológiai mérföldkő elérésében.
A fázisvezérelt antennamodul áttörésről
Ahhoz, hogy a jövőbeni 5G fázisvezérelt antennarács-megoldások kereskedelmileg megvalósíthatók legyenek, az alkatrész mérete, súlya, költsége és teljesítménye nagyon fontos tényezők. Az IBM és az Ericsson csapatának eredménye, a világ első szilíciumalapú, 28 GHz-en, e technológiával működő antennamodulja egy jelentős lépés a kihívás megoldása felé vezető úton. A négy monolitikus integrált áramkörből és 64 keresztpolarizált antennából álló modul kb. 2,8” x 2,8” méretű, azaz egy szokásos okostelefon méretének a fele. Ennek a kompakt formatényezőnek az elérése nagy jelentőségű a technológia széles körű elterjedésében, különösen beltéri és sűrűn lakott városi környezetekben.
A csapat ezenkívül demonstrálta az egyidejű keresztpolarizációs működést az adó és vevő módokban. Ez a képesség lehetővé teszi, hogy egy fázisvezérelt antennamodul két nyalábot hozzon létre egyidejűleg, ezzel megkettőzve az egyidejűleg kiszolgálható felhasználók számát, és javítva a technológia értékét és gazdaságosságát.
A milliméteres hullámtartományú jelek használatának a mobilkommunikációban az egyik legfőbb feltétele a rádiók közötti megfelelő hatótávolság elérése a célalkalmazások támogatásához. 28 GHz-en az egyes antennák aprók, és egyedileg támogatják a rövid hatótávolságú kommunikációt, de a kisméretű antennák kombinációja nemcsak a hatótávolságot növeli, hanem lehetővé teszi a jelek konkrét irányokba történő irányítását is.
Az IBM és az Ericsson csapatának fázisvezérelt megoldása lehetővé teszi az 1,4 foknál is kisebb szögű nyalábirányítási felbontást, így a sugár precíz módon irányítható a felhasználók felé.
Kapcsolódó cikkek
- Az Ericsson, a Qualcomm és a NETGEAR elindítottA a Telstra első kereskedelmi gigabites LTE-hálózatát 150 Mbps feltöltési sebességgel
- Az Ericsson elindította Accelerated Network Build megoldását
- Az Ericsson új megoldásával megfelezhető a hálózatok telepítésére fordított idő
- A Telekom és az Ericsson bemutatta a 4G+ technológiát
- 1200 Mbps letöltési sebességet mutatott be 4G+ technológián a Telekom és az Ericsson
- Ericsson legfrissebb Mobilitási Jelentése
- Félmilliárd 5G előfizetés 2022-re
- Új üzleti modellek mobilszolgáltatók számára
- Ericsson 5G felmérés: készen állnak a váltásra?
- A világ első 5G kapcsolatát hozta létre végpontok közötti 5G hálózatokon keresztül a KT és a Samsung