25. Magyar Innovációs Nagydíj

Keresik azokat a gazdasági társaságokat, melyek 2016-ban jelentős innovációs tevékenységet folytattak. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtásra kerülő díjakra 2017. február 15-ig lehet jelentkezni.

Az MTA Klubjában hirdette meg a Magyar Innovációs Szövetség a 25. Magyar Innovációs Nagydíjat. A pályázaton azok a Magyarországon bejegyzett vállalkozások vehetnek részt, amelyek a 2016. évben kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel (új termékek, új eljárások, új szolgáltatások értékesítése) jelentős üzleti hasznot értek el.

 

A találkozón Dr. Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség tiszteletbeli elnöke ismertette a jelentkezés feltételeit, az eddigi tapasztalatokat. A díjak ünnepélyes átadására 2017. március végén kerül sor az Országházban. A 2016. év legjelentősebb innovációs teljesítményét elismerő Magyar Innovációs Nagydíj mellett a kiemelkedő innovációs teljesítmények további hat kategóriában kaphatnak díjat.

 

A bírálóbizottság elnöke prof. Pálinkás József, az NKFI Hivatal elnöke. Az elbírálás során a bírálóbizottság a 2016-ban elért többleteredmény/többletárbevétel, és egyéb műszaki, gazdasági előnyök mellett, az innováció eredetiségét, újszerűségét, ill. társadalmi hasznosságát, valamint a pályázat kidolgozottságának színvonalát is értékeli. (További info: www.innovacio.hu)

 

Dr. Monszpart Zsolt, az NKFIH általános elnökhelyettes is köszöntötte a vendégeket. 

 

Ezután a 2015. évi innovációs díjakat elnyert vállalkozások prezentációi következtek, a cégek 2016. évi innovációs tevékenységéről.

 

Mészáros Csaba, a 2015. évi Innovációs Nagydíjat nyert, evopro Kft. elnök beszélt az eRDM dinamikus vasúti terhelésmérő és diagnosztikai rendszerről. Kiemelte, hogy ez a rendszer nagyban hozzájárul a vasúti infrastruktúra megóvásához és a közlekedésbiztonság növeléséhez.

 

 

Nádasi Tamás, a 2015. évi Környezetvédelmi Innovációs Díjat nyert Aquaprofit Zrt. elnöke ismertette az arzén tartalmú vizek tisztításának folyamatát és többek között beszélt arról, hogy milyen fontos a munkájuk környezetvédelmi szempontból, hiszen a klímaváltozás miatt egyre fogy a világ tiszta ivóvíz készlete.

 

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 2015. évi Fejlesztési Innovációs Díjában részesült BHE Bonn Hungary Elektronikai Kft-t Kazi Károly, ügyvezető igazgató képviselte. Az általuk kialakított komplex vészhelyzeti kommunikációs rendszerről kiemelte, hogy 30 közúti alagútban és 4 nagyváros metróhálózatában kerültek telepítésre az eszközök az elmúlt évben. (Ezek között említhetjük pl. a budapesti M4 vonalát is.)

 

Végezetül Tarány Gábor, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának 2015. évi Innovációs Díjában részesült DAK Acélszerkezeti Kft. ügyvezetője beszélt az általuk kifejlesztett versenyképes, könnyű, mégis biztonságos acél közúti rendszer megalkotásáról. Kiemelte, hogy a termék hasznossága abban mérhető leginkább, hogy alkalmazása óta rengeteg ember életét mentette meg.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció