Az ABB Kft. idén is meghirdeti egyetemi ösztöndíj- és női mentorprogramját
2016. szeptember 7.
Az ABB Kft. 2016. szeptember 19. és november 2. között várja az energetika és automatizálás területén tanuló egyetemi és főiskolai hallgatók pályázatait két egyetemi programjára: az „ABB mentorprogram női hallgatóknak” egy öt hónapos program, a másik pedig egy fél éves időtartamra szóló ABB ösztöndíj.
A női mentorprogram célja, hogy erősítse a nők részvételét és növelje a munkavállalási kedvét műszaki területen illetve lehetőséget adjon, hogy a női hallgatók már tanulmányaik során megismerkedhessenek egy nemzetközi cég termékeivel, szolgáltatásaival, működésével.
A program során a vállalat öt női végzős műszaki felsőoktatási hallgatót választ ki pályázat útján az energetika és automatizálás területéről. A pályázat nyertesei dedikált mentorokat kapnak a cég vezetői és szakemberei személyében, akikkel konzultáción vesznek részt öt hónapon keresztül havi egy alkalommal. A nyertesek betekintést nyerhetnek a cég mindennapjaiba, gyárlátogatáson vehetnek részt, találkozhatnak az ABB női vezetőivel, a HR szakemberektől személyes konzultáció keretében tanácsot kaphatnak a későbbi elhelyezkedéshez, vagy akár gyakornokként aktívan részt vehetnek a munkában.
Az ABB ösztöndíjra 2. és 3. éves BSc, illetve 4. vagy 5. éves MSc műszaki felsőoktatási hallgatók pályázhatnak a következő gyakorlati témakörökben: együttműködő robotok felhasználási területei, digitalizálás az energiaellátásban, hisztorikus adatgyűjtő és elemző rendszer kialakítása Decathlon Services platformon, energiaelosztási rendszerek méretezéstől a megvalósulásig a kisfeszültségű területen, valamint megújuló energiák tárolása és összekapcsolása az elektromos közlekedéssel.
Az ösztöndíjat elnyert 2. vagy 3. éves BSc, illetve 4. vagy 5. éves MSc hallgató a hat havi pénzbeli juttatáson felül havonta két alkalommal interaktív konzultációs lehetőséget kap az ABB szakembereivel, valamint hogy egy ABB gyárat meglátogasson külföldön, és diplomamunkáját az ABB-ről írja.
Az ABB szakemberei a beadott pályázatok értékelésénél mindkét programban figyelembe veszik a jelentkezők motiváltságát, szakmai rátermettségét, valamint angol nyelvtudását. A pályázat elbírálásánál előnyt jelent a korábbi tanulmányi versenyeken elért eredmény, és a felsőoktatási szakmai tevékenységben való részvétel.
„Az ABB Kft. célja hagyományt teremteni egyetemi programjaival. Örömmel támogatom a tavaly első ízben kiírt és sikeresen teljesült programjainkat, amelyek lehetőséget adnak magyar műszaki felsőoktatási hallgatók számára, hogy betekintést nyerjenek egy nemzetközi vállalat mindennapi működésébe. Külön kiemelném női mentorprogramunkat, amely a vállalat esélyegyenlőségi törekvéseivel összhangban a női hallgatók számára kívánja vonzóvá tenni a mérnöki pályát” – mondta el Taira Julia Lammi az ABB Kft. szeptember 1-től kinevezett új ügyvezetője.
A pályázati kiírások a következő linken találhatók: http://new.abb.com/hu/karrier/lehetosegek/diakok
Kapcsolódó cikkek
- Iskolai 3D nyomtató pályázat indult
- Iskolai 3D nyomtató pályázat indult
- A LinkedIn listáján második a Schneider Electric saját iparágán belül a francia cégek körében
- A LinkedIn szerint a Schneider Electric vonzza a tehetségeket
- Intelligens épületmegoldások Dubaj innovatív koncepciójának megvalósításában
- Az ABB fényekkel színezi ki az „Office of the Future”-t, a világ első 3D-nyomtatású irodaépületét
- Rendszerbővítés ABB megoldásokkal a Richter Gedeon gyógyszergyár dorogi üzemében
- Sikerrel zárult az ABB első hazai női mentorprogramja
- A Schneider Electric találmánya dobogós helyezést ért el a Google pályázatán
- Az ABB rendszere irányítja és látja el villamos energiával Velence innovatív védőgátrendszerét