Rendhagyó tanórákat indít a UPC
2016. április 27.
A UPC Magyarország a tanév végéig meghosszabbítja új oktatási programját, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége által életre hívott Digitális Témahét keretében indított el.
A „60 perc alatt az internet körül” című interaktív órákon általános iskolásoknak mutatják meg, hogyan épül fel a világháló és hogyan kell okosan élni a lehetőségeivel. A UPC programjában kiemelt figyelmet kapnak a speciális nevelési igényű tanulókkal foglalkozó és az elmaradott térségekben működő iskolák – jelentették be a Digitális Témahét mai díjátadóján.
Interaktív bemutatóval, játékos kísérletekkel és sok-sok, internettel kapcsolatos érdekességgel várták a UPC Magyarországnál annak a speciális oktatási igényű iskolának a diákjait, amely elsőként jelentkezett be a szolgáltató „60 perc alatt az internet körül” című programjára. A UPC Magyarország az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége által április első hetében életre hívott Digitális Témahét programsorozathoz kapcsolódva fejlesztette ki interaktív foglalkozását, melyen azt mutatták be, hogyan működik az internet, milyen csatornákon jut el az otthonokba, és hogyan kell okosan élni a lehetőségeivel.
A UPC az elmúlt években több nagyszabású programot is indított a digitális írástudás elterjesztésére. Az általa támogatott „Kattints rá Nagyi!” tanfolyamokon több mint tízezer idős internetezőt oktattak digitális ismeretekre; a biztonságos internetezést bemutató kiadványaival, online elérhető tudástárával pedig ma is a legfiatalabbakhoz szól a vállalat. A UPC Digitális Témahét keretében meghirdetett új foglalkozására május végéig jelentkezhettek az iskolák, de a szolgáltató az IVSZ díjátadóján bejelentette, hogy programját egészen az idei tanév végéig meghosszabbítja. A rendhagyó tanórákra elsősorban a hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó és elmaradottabb térségekben működő intézményeket várja a UPC.
Dárdai Mária, a UPC Magyarország jogi és szabályozási igazgatója, a díjátadón elmondta: „Fontosnak tartjuk, hogy szerepet vállaljunk a digitális írástudás és az internettel kapcsolatos ismeretek terjesztésében, különösen a hátrányos helyzetben élő gyerekek, fiatalok körében. Ők azok, akik gyakran el vannak zárva a digitális világ lehetőségeitől. Célunk, hogy előttük is megnyissuk a kapukat és megtanítsuk nekik, amit az internetről ma már mindenkinek tudnia kell. A UPC folyamatosan fejleszti hálózatát a fővárostól távolabb eső településeken is, de e fejlesztéseknek csak akkor van valódi haszna, ha az ott élők képesek élni a nagy sebességű hálózat nyújtotta lehetőségekkel. Tudatos internethasználókat szeretnénk nevelni, ehhez ad segítséget digitális oktatási programunk.”
A UPC Magyarország a Digitális Témahét hivatalos szponzoraként az IVSZ, tanárok számára kiírt pályázatát is támogatta, melyen a legjobb, digitális kompetencia fejlesztését és a digitális pedagógia terjedését célzó projektterveket keresték. A UPC különdíját, egy Dell Inspiron i7 notebookot és hozzá egy egyéves mobilinternet előfizetést, Kiss Mónikának, a szegedi Orczy István Általános Iskola tanárának ítélte oda, digitális eszközöket és csatornákat kreatívan használó oktatási projektjéért.
Kapcsolódó cikkek
- Lengyelországban is együttműködik az Ericsson és a UPC
- Lengyelországban is együttműködik az Ericsson és a UPC
- Felvásárlással bővíti hálózatát Bicskén a UPC
- Felvásárlással bővíti hálózatát Bicskén a UPC
- Megújult honlapok tájékoztatnak a közvetlenül elnyerhető uniós forrásokról
- Korlátlan internet a mobilon, már nem csak meglévő UPC előfizetőknek
- Korlátlan internet a mobilon, már nem csak meglévő UPC előfizetőknek
- EPAM-suli a Digitális Témahéten
- Összeomlik a hazai IT szektor, ha nem kapcsolunk időben
- Több mint 4000 diákhoz jutnak el a Magyar Telekom programjai a Digitális Témahéten